logo mob crni

logo crni

logo crni

Preostalo do Festivala:
1
1
4
dan(a)

T Logo 3c p DE

logo najbolji prijatelj festivala magenta 04

Prijavi se na newsletter

 

Vremenska crta nagrađenih


  • František Čap

    Vesna Gabrijelčič

    1. PULSKI FILMSKI FESTIVAL
    24. - 30. lipnja 1954.

    Film s najviše glasova:
    Vesna, František Čap
    Redatelj s najviše glasova:
    František Čap za film Vesna
    Glumica s najviše glasova:
    Metka Gabrijelčič za ulogu u filmu Vesna
    Glumac s najviše glasova:
    Dušan Janičijević za ulogu u filmu Stojan Mutikaša
    Dokumentarni film s najviše glasova:
    Naši dokumenti Okroglica, Milan Kumar


  • Stane Sever

    Tamara Marković

    2. PULSKI FILMSKI FESTIVAL
    9. – 17. srpnja 1955.

    Uveden festivalski ocjenjivački sud te je i nagrada službeno, po prvi put nazvana Velikom zlatnom arenom.

    Nagrade za dugometražni igrani film
    Velika nagrada Arena sa zlatnom medaljom za režiju:

    František Čap, Trenuci odluke
    Nagrada Arena sa zlatnom medaljom za scenarij:
    Slavko Janevski, Vučja noć
    Nagrada Arena sa zlatnom medaljom za kameru:
    Frano Vodopivec, Djevojka i hrast
    Nagrada Arena sa zlatnom medaljom za muziku:
    Bojan Adamič, Njih dvojica
    Nagrada Arena sa zlatnom medaljom za glavnu mušku ulogu:
    Stane Sever, Trenuci odluke
    Nagrada grada Pule za glavnu žensku ulogu:
    Tamara Marković, Djevojka i hrast
    Diploma Arena za sporednu mušku ulogu:
    Stane Potokar, Trenuci odluke
    Zlatna medalja Arena za režijski rad:
    Radoš Novaković za film Krvavi put

    Nagrade za kratkometražni film
    Nagrada Arena sa zlatnom medaljom za režiju:

    Ante Babaja, Jedan dan u Rijeci
    Diploma Arena:
    Oto Deneš i Nenad Jovičić za filmsku reportažu Otvorena srca


  • Branko Bauer

    Dolina mira

    3. PULSKI FILMSKI FESTIVAL
    14. – 25. srpnja 1956.

    Nagrada za najbolji film nije dodijeljena ni u jednom obliku.

    Nagrade
    Nagrada Arena sa zlatnom medaljom za režiju:

    Branko Bauer, Ne okreći se sine
    Nagrada Arena za zlatnom medaljom za scenarij:
    Ratko Đurović, Zle pare
    Nagrada Arena za zlatnom medaljom za kameru:
    Aleksandar Sekulović, Veliki i mali
    Nagrada Arena sa zlatnom medaljom za glazbu:
    Marijan Kozina, Dolina mira
    Nagrada Arena sa zlatnom medaljom za glavnu mušku ulogu:
    Bert Sotlar za ulogu u filmu Ne okreći se sine i Ljuba Tadić za ulogu u filmu Veliki i mali
    Nagrada Arena sa zlatnom medaljom za sporednu mušku ulogu:
    Rade Marković za ulogu u filmu Šolaja i Jozo Laurenčić za ulogu u filmu Veliki i mali
    Specijalna diploma i Zlatna medalja „Arena“:
    John Kitzmiller i Evelyne Wohlfeiler za uloge u filmu Dolina mira
    Nagrada za scenografiju:
    Ivo Spinčić, Dolina mira i Želimir Zagotta, Ne okreći se sine
    Prva nagrada za dokumentarni film i Zlatna medalja „Arena“:
    Mirko Grobler, Digni pare
    Druga nagrada za dokumentarni film:
    Vladimir Pogačić, Svedočanstva o Tesli i Vicko Raspor i Aleksandar Petrović, Uz druga je drug
    Prva nagrada za kameru dokumentarnog filma i Zlatna medalja „Arena“:
    Frano Vodopivec, Crne vode
    Druga nagrada za kameru dokumentarnog filma:
    Stanko Aleksić i Ilija Miletin, Na pješčanim dunama
    Specijalno priznanje:
    Dušan Vukotić za pionirski rad na animiranom filmu
    Specijalne diplome:
    Jadran film za film Ne okreći se sine
    Ufus za film Digni pare


  • Mladen Šerment

    Soja Jovanović

    4. PULSKI FILMSKI FESTIVAL
    27. srpnja - 4. kolovoza 1957.

    Od 1957. do 1960. festivalski ocjenjivački sud rangirao je tri najbolja filma festivala bez podjela službenih nagrada.

    Nagrade:
    Najbolji filmovi:

    1. Pop Ćira i Pop Spira
    2. Svoga tela gospodar
    3. Subotom uveče
    Prva nagrada / Zlatna medalja „Arena“ za režiju:
    Soja Jovanović za film Pop Ćira i Pop Spira
    Druga nagrada za režiju:
    Vladimir Pogačić za film Subotom uveče
    Zlatna medalja „Arena“ za scenarij:
    Slavko Kolar za scenarij filma Svoga tela gospodar
    Zlatna medalja „Arena“ za kameru:
    Nenad Jovičić za film Pop Ćira i Pop Spira
    Aleksandar Sekulović za film Subotom uveče
    Zlatna medalja „Arena“ za glazbu:
    Borivoje Simić za glazbu u filmu Pop Ćira i Pop Spira
    Bojanu Adamič za glazbu u filmu Tuđa zemlja
    Zlatna medalja „Arena“ za scenografiju:
    Miomir Denić za scenografiju u filmu Pop Ćira i Pop Spira
    Prva nagrada za mušku ulogu:
    Mladen Šerment za ulogu u filmu Svoga tela gospodar
    Druga nagrada za mušku ulogu:
    Rade Marković a ulogu u filmu Tuđa zemlja
    Treća nagrada za mušku epizodnu ulogu:
    Mihajlo Viktorović za epizodne uloge u filmovima Zenica i Tuđa zemlja
    Prva nagrada za žensku ulogu:
    Ljubimka Bobić za ulogu u filmu Pop Ćira i Pop Spira
    Druga nagrada za žensku ulogu:
    Marija Kohn za ulogu u filmu Svoga tela gospodar
    Treća nagrada za žensku ulogu:
    Renata Ulmanski za ulogu u filmu Pop Ćira i Pop Spira
    Specijalna diploma za humanističku ideju u scenariju:
    Meša Selimović, Tuđa zemlja
    Priznanja žirija filmske kritike:
    Fedor Hanžeković za režiju filma Svoga tela gospodar
    Vladimir Pogačić za režiju filma Subotom uveče
    Dragoslav Ilić za scenarij filma Subotom uveče
    Aleksandar Sekulović za snimateljski rad u filmu Subotom uveče
    Milan Srdoč za ulogu u filmu Subotom uveče
    Milorad Denić za scenografiju u filmu Pop Ćira i Pop Spira


  • H-8...

    Mia Oremović

    5. PULSKI FILMSKI FESTIVAL
    19. – 30. srpnja 1958.

    Nagrade
    Najbolji filmovi:

    1. H-8…
    2. Cesta duga godinu dana
    3. Kroz granje nebo
    Zlatna plaketa "Arena“ za režiju:
    Nikola Tanhofer za režiju filma H-8…
    Zlatna plaketa "Arena“ za scenarij:
    Zvonimir Berković i Tomislav Butorac za scenarij filma H-8…
    Zlatna plaketa "Arena“ za fotografiju:
    Mihajlo Popović za fotografiju u filmu Kroz granje nebo
    Zlatna plaketa "Arena“ za glazbu:
    Bojan Adamič za glazbu u filmu Kroz granje nebo
    Zlatna plaketa "Arena“ za scenografiju:
    Miomir Denić za scenografiju u filmu Četiri kilometra na sat
    Zlatna plaketa "Arena“ za glavnu mušku ulogu:
    Pavle Vujisić za ulogu u filmu Tri koraka u prazno
    Nagrada za glavnu žensku ulogu nije dodijeljena
    Zlatna plaketa "Arena“ za epizodne muške uloge:

    Antun Vrdoljak, Milan Srdoč i Milorad Majić za epizodne uloge u filmovima H-8… i Četiri kilometra na sat
    Zlatna plaketa "Arena“ za žensku epizodnu ulogu:
    Mia Oremović za epizodnu ulogu u filmu H-8…

    Posebne nagrade:
    Nagrada "Kekec" za najbolji omladinski film:

    Dobro morje, Triglav film, Ljubljana,
    Diploma za umjetničko ostvarenje:
    Crni biseri, Bosna film, Sarajevo
    Diploma za filmsku realizaciju:
    Giuseppe de Santis za režiju filma Cesta duga godinu dana
    Nagrada publike "Jelen“:
    H-8…, najviše glasova publike
    Priznanja žirija filmske kritike:
    Stole Janković za režiju i scenarij filma Kroz granje nebo
    Nikola Tanhofer za režiju filma H-8…
    Glumačka ekipa filma H-8…


  • Jože Babič

    Tri četrtine sonca

    6. PULSKI FILMSKI FESTIVAL
    25. srpnja - 5. kolovoza 1959.

    Nagrade
    Najbolji filmovi:

    1. Vlak bez voznog reda
    2. Tri četrtine sonca
    3. Pet minuta raja
    Zlatna plaketa „Arena“ za režiju:
    Jože Babič za režiju filma Tri četrtine sonca
    Zlatna plaketa „Arena“ za scenarij:
    Veljko Bulajić, Ivo Braut, Stjepan Perović i Elio Petri za scenarij filma Vlak bez voznog reda
    Zlatna plaketa „Arena“ za fotografiju:
    Aleksendar Sekulović za fotografiju u filmu Sam
    Zlatna plaketa „Arena“ za glazbu:
    Marijan Lipovšek za glazbu u filmu Dobri stari pianino
    Zlatna plaketa „Arena“ za scenografiju:
    Vasilije Popović za scenografiju u filmu Mis Ston
    Zlatna plaketa „Arena“ za ton:
    Milan Nedić za ton u filmu Sam
    Zlatna plaketa „Arena“ za glavnu mušku ulogu:
    Petar Prličko za ulogu u filmu Mis Ston
    Zlatna plaketa „Arena“ za glavnu žensku ulogu:
    Olga Spiridonović za ulogu u filmu Mis Ston
    Zlatna plaketa „Arena“ za epizodnu mušku ulogu:
    Milan Milošević za ulogu u filmu Vlak bez voznog reda
    Zlatna plaketa „Arena“ za žensku epizodnu ulogu:
    Dara Čalenić za epizodnu ulogu u filmu Vetar je stao pred zoru i Gospođa ministarka

    Posebne nagrade:
    Radmila Đuričin za debitankinju u filmu Osma vrata
    Diploma Savjeta za staranje o djeci i omladini - najbolji omladinski film:
    Vetar je stao pred zoru
    Diploma za najbolji koprodukcijski film:
    Albert Lattuada za režiju filma Oluja
    Nagrada publike „Jelen“:
    Vlak bez voznog reda, najviše glasova publike
    Priznanja žirija filmske kritike:
    Nagrada „Zlatno pero“:

    Vlak bez voznog reda
    Posebno priznanje:
    Pet minuta raja
    Veljko Bulajić i Igor Pretnar, mladim redateljima za rezultate traženja, kvalitetu i tendencije u filmovima Vlak bez voznog reda i Pet minuta raja


  • Dušica Žegarac

    Izgubljena olovka

    7. PULSKI FILMSKI FESTIVAL
    23. - 31. srpnja 1960.

    Nagrade
    Najbolji filmovi:

    1. Deveti krug
    2. Rat
    3. Tri Ane
    Zlatna Arena za režiju:
    Veljko Bulajić za režiju filma Rat
    Zlatna Arena za scenarij:
    Zora Dirnbach za scenarij filma Deveti krug
    Zlatna Arena za fotografiju:
    Ivan Marinček za fotografiju u filmu Deveti krug
    Zlatna Arena za glazbu:
    Branimir Sakač za glazbu u filmu Deveti krug
    Zlatna Arena za scenografiju:
    Duško Jeričević za scenografiju u filmu Rat
    Zlatna Arena za oblikovanje zvuka:
    Franjo Jurjevac za ozvučenje u filmu Akcija
    Zlatna Arena za glavnu mušku ulogu:
    Antun Vrdoljak za ulogu u filmu Rat
    Zlatna Arena za glavnu žensku ulogu:
    Dušica Žegarac za ulogu u filmu Deveti krug
    Zlatna Arena za sporednu mušku ulogu:
    Branko Tatić za ulogu u filmovima Deveti krug i Tri Ane
    Zlatna Arena za sporednu žensku ulogu:
    Svetlana Mišković za ulogu u filmu Tri Ane

    Posebne nagrade: Mija Aleksić za ulogu u filmu Drug predsednik centarfor
    Boško Gašević za dječju ulogu u filmu Izgubljena olovka
    Posebna diploma:
    Cessare Zavattini za scenarij filma Rat
    Ewa Krzyzewska za ulogu u filmu Rat
    Nagrada "Mladost" glumcu do 30 godina starosti:
    Duško Janićijević za ulogu u filmu X-25 javlja
    Nagrada "Filmski svet najboljoj debitantici:
    Dušica Žegarac za ulogu u filmu Deveti krug
    Nagrada "Kekec" za najbolji dječji film:
    Izgubljena olovka, Fedor Škubonja
    Nagrada publike "Jelen":
    Deveti krug - najviše glasova publike
    Priznanja žirija filmske kritike:
    Nagrada "Zlatno pero":

    Dušica Žegarac za ulogu u filmu Deveti krug


  • Duša Počkaj

    Ples v dežju

    8. PULSKI FILMSKI FESTIVAL
    28. srpnja – 5. kolovoza 1961.

    Od 1961. do 1968. godine Velika zlatna arena dodjeljivana je za najbolji film zajedno s drugom nagradom nazvanom Velikom srebrnom arenom i trećom nagradom nazvanom Srebrnom arenom.

    Nagrade
    Diploma "Film godine" i Velika zlatna arena:

    Balada o trobenti in oblaku, France Štiglic
    Uzavreli grad, Veljko Bulajić
    Velika srebrna arena i specijalna diploma:
    Veselica, Joze Babić
    Srebrna arena:
    Pesma, Radoš Novaković
    Zlatna arena za režiju nije dodijeljena.
    Specijalna diploma za režiju:

    Boštjan Hladnik za režiju filma Ples v dežju
    Zlatna Arena za scenarij:
    Dragoslav Ilić, Radenko Ostojić i Veljko Bulajić za scenarij filma Uzavreli grad
    Zlatna Arena za fotografiju:
    Rudi Vavpotič za fotografiju u filmu Balada o trobenti in oblaku
    Zlatna Arena za glavnu mušku ulogu:
    Miha Baloh za ulogu u filmu Veselica
    Zlatna Arena za glavnu žensku ulogu:
    Duša Počkaj za ulogu u filmu Ples v dežju
    Zlatna Arena za sporednu žensku ulogu:
    Stanislava Pešić za ulogu u filmu Pesma

    Posebne nagrade:
    Posebna pohvala:

    Zaim Muzaferija za ulogu u filmu Uzavreli grad
    Diplome:
    Dime Šumka za scenografiju filma Solunski atentatori
    Vanja Bjenjaš za montažu u filmovima Veselica i Signali nad gradom
    Jagoda Buić za kostime u filmu Carevo novo ruho
    Herman Kokov za ozvučenje filma Ples v dežju
    Priznanje za njegovanje akcijskog filma:
    Žika Mitrović za režiju filmova Solunski atentatori i Signali nad gradom
    Specijalna diploma:
    Broderick Crawford za ulogu u filmu Nasilje na trgu
    Nagrada "Mladost" glumcu do 30 godina starosti:
    Zoran Milosavljević za ulogu u filmu Pesma
    Nagrada "Filmski svet" najboljoj debitantici:
    Ana Karić za ulogu u filmu Pustolov pred vratima
    Nagrada publike "Jelen":
    Solunski atentatori, najviše glasova publike
    Priznanja žirija filmske kritike:
    Nagrada "Zlatno pero":

    Boštjan Hladnik za režiju filma Ples v dežju
    Priznanja:
    Duša Počkaj za glumačku kreaciju u filmu Ples v dežju
    Mile Đukanović za originalnu ideju u filmu Ne diraj sreću
    Triglav film za umjetnički najodabraniji repertoar


  • Milena Dravić

    Boris Dvornik

    9. PULSKI FILMSKI FESTIVAL
    27. srpnja - 2. kolovoza 1962.

    Nagrade
    Diploma "Film godine" i Velika zlatna arena:

    Kozara, Veljko Bulajić
    Velika srebrna arena:
    Saša, Radenko Ostojić
    Srebrna arena:
    Prekobrojna, Branko Bauer
    Specijalno priznanje:
    Kapi, vode, ratnici, Marko Babac, Živojin Pavlović, Vojislav 'Kokan' Rakonjac
    Zlatna arena za režiju nije dodijeljena.
    Novčane nagrade za režiju:
    Veljko Bulajić za režiju filma Kozara i Radenko Ostojić za režiju filma Saša
    Zlatna arena za scenarij nije dodijeljena.
    Novčane nagrade za scenarij:
    Ratko Đurović, Stevan Bulajić i Veljko Bulajić za scenarij filma Kozara i Vlasta Radovanović za scenarij filma Saša.
    Zlatna arena za snimateljski rad:
    Aleksandar Sekulović za snimateljski rad u filmu Sibirska ledi Magbet
    Zlatna arena za glavnu mušku ulogu:
    Mija Aleksić za glavnu mušku ulogu u filmu Dr
    Zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
    Milena Dravić za glavnu žensku ulogu u filmu Prekobrojna
    Glumačke nagrade za najbolju sporednu mušku ulogu:
    Bata Živojinović za uloge u filmovima Kozara i Dr
    Ljubiša Samardžić za ulogu u filmu Prekobrojna
    Josip Zappalorto za ulogu u filmu Abeceda straha
    Predrag Ćeramilac, Ratko Miletić i Kole Angelovski za uloge u filmu Saša
    Glumačka nagrada za najbolju sporednu žensku ulogu:
    Olivera Marković za uloge u filmovima Kozara i Sibirska ledi Magbet

    Posebne nagrade
    Specijalna diploma:

    Dragomir Felba za ulogu u filmu Kozara
    Maks Furjan za ulogu u filmu Medaljon sa tri srca
    Aleksandar Petković za snimateljski rad u filmu Kapi, vode, ratnici
    Marijan Vodopivec za glazbu u filmu Družinski dnevnik
    Pohvala za suvremenost tematike:
    Medaljon sa tri srca, Čudna devojka i Družinski dnevnik
    Nagrada "Mladost" glumcu do 30 godina starosti:
    Boris Dvornik za ulogu u filmu Medaljon sa tri srca
    Nagrada "Filmski svet" najboljoj debitantici:
    Vesna Krajina za ulogu u filmu Medaljon sa tri srca
    Nagrada CK Narodne omladine Jugoslavije:
    Branko Bauer za režiju filma Prekobrojna
    Aleksandar Petković za snimateljski rad u filmu Kapi, vode, ratnici
    Živojin Pavlović za režiju filma Žive vode iz omnibusa Kapi, vode, ratnici
    Nagrada "Kekec":
    Veljko Bulajić za režiju filma Kozara
    Nagrada publike "Jelen":
    Kozara, najviše glasova publike
    Priznanja žirija filmske kritike
    Nagrada "Zlatno pero":

    Ljubiša Samardžić za ulogu u filmu Prekobrojna
    Vesna Krajina za ulogu u filmu Medaljon sa tri srca
    Aleksandar Petković za snimateljski rad u filmu Kapi, vode, ratnici
    Specijalno priznanje:
    Veljko Bulajić za epsku trilogiju najnovije povijesti filmovima Vlak bez voznog reda, Uzavreli grad i Kozara.


  • Licem u lice

    Majda Potokar

    10. PULSKI FILMSKI FESTIVAL
    28. srpnja - 3. kolovoza 1963.

    Nagrade
    Diploma "Film godine" i Velika zlatna arena:

    Licem u lice, Branko Bauer
    Velika srebrna arena:
    Radopolje, Stole Janković
    Srebrna arena:
    Samorastniki, Igor Pretnar
    Posebna diploma:
    Desant na Drvar, Fadil Hadžić
    Zlatna arena za režiju:
    Branko Bauer za režiju filma Licem u lice i Igor Pretnar za režiju filma Samorastniki
    Srebrna arena za režiju:
    Žika Mitrović za režiju filma Nevesinjska puška
    Zlatna arena za scenarij:
    Arsen Diklić za scenarij filma Radopolje
    Zlatna arena za snimateljski rad:
    Mile de Gleria za snimateljski rad u filmu Samorastniki
    Zlatna arena za glazbu:
    Dušan Radić za glazbu u filmovima Mačak pod šljemom i Čovek i zver
    Zlatna arena za glavnu mušku ulogu:
    Slobodan Perović za glavnu ulogu u filmu Muškarci
    Zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
    Majda Potokar za glavnu žensku ulogu u filmu Samorastniki
    Srebrna arena za sporednu mušku ulogu:
    Rade Marković za ulogu u filmu Radopolje

    Posebne nagrade
    Posebna diploma:

    Bogdan Jovanović za scenarij filma Licem u lice
    Vojko Duletič za filmsku adaptaciju novele Prežihova Voranca Samorastniki
    Maks Furijan za ulogu u filmu Desant na Drvar
    Diploma:
    Nenad Jovičić za snimateljski rad u filmu Čovek i zver
    Mirko Lipužić za scenografiju u filmu Samorastniki
    Miomir Denić za scenografiju u filmu Nevesinjska puška
    Marjan Meglič za zvučnu obradu filma Licem u lice
    Posebno priznanje:
    Glumačka ekipa filma Licem u lice
    Nagrada "Filmski svet" najboljem debitantu:
    Vladimir Popović za ulogu u filmu Licem u lice
    Nagrada "Kekec":
    Mate Relja za režiju filma Opasni put
    Nagrada publike "Jelen":
    Licem u lice, najviše glasova publike
    Žiri filmske kritike nije formiran.


  • Ne joči, Peter

    Ljuba Tadić

    11. PULSKI FILMSKI FESTIVAL
    26. srpnja - 1. kolovoza 1964.

    Nagrade
    Diploma "Film godine" i Velika zlatna arena:

    Službeni položaj, Fadil Hadžić
    Velika srebrna arena:
    Marš na Drinu, Živorad Mitrović
    Srebrna arena:
    Ne joči, Peter, France Štiglic
    Zlatna arena za režiju:
    Žika Mitrović za režiju filma Marš na Drinu i France Štiglic za režiju filma Ne joči, Peter
    Srebrna arena za režiju:
    Vladan Slijepčević za režiju filma Pravo stanje stvari
    Zlatna arena za scenarij:
    Ivan Ribič za scenarij filma Ne joči, Peter
    Zlatna arena za kameru:
    Tomislav Pinter za kameru u filmu Pravo stanje stvari
    Zlatna arena za glazbu:
    Alojz Srebotnjak za glazbu u filmu Ne joči, Peter
    Zlatna arena za scenografiju:
    Željko Senečić za scenografiju u filmu Pravo stanje stvari
    Zlatna arena za glavnu mušku ulogu:
    Ljubo Tadić za ulogu u filmu Marš na Drinu
    Zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
    Olivera Marković za ulogu u filmu Službeni položaj
    Srebrna arena za sporednu mušku ulogu:
    Vojo Mirić za ulogu u filmu Službeni položaj
    Zlatna Arena za sporednu žensku ulogu:
    Milena Dravić za ulogu u filmu Lito vilovito

    Posebne nagrade
    Posebna diploma:

    Obrad Gluščević za režiju filma Lito vilovito
    Avala film za uspješnu koprodukciju u filmu Muški izlet
    Wolfgang Staudte za režiju filma Muški izlet
    Maja Lazarov za montažu filma Pravo stanje stvar
    Nagrada "Filmski svet" najboljoj debitantici i debitantu:
    Branislava Zorić za ulogu u filmu Lito vilovito i Milutin Mićović za ulogu u filmu Pravo stanje stvari
    Nagrada "Kekec":
    France Štiglic za režiju filma Ne joči, Peter
    Nagrada publike "Jelen":
    Marš na Drinu, najviše glasova publike
    Žiri kritike donio je odluku da ni jedan od prikazanih filmova ne zadovoljava osnovne umjetničke zahtjeve i ne zaslužuje priznanje.


  • Puriša Đorđević

    Ružica Sokić

    12. PULSKI FILMSKI FESTIVAL
    26. srpnja - 1. kolovoza 1965.

    Nagrade
    Velika zlatna arena:

    Prometej s otoka Viševice, Vatroslav Mimica
    Tri, Aleksandar Petrović
    Velika srebrna arena nije dodijeljena.
    Srebrna arena:

    Doći i ostati, Branko Bauer
    Zlatna arena za režiju:
    Aleksandar Petrović za režiju filma Tri
    Srebrna arena za režiju:
    Vatroslav Mimica za režiju filma Prometej s otoka Viševice i Živojin Pavlović za režiju filma Sovražnik
    Zlatna arena za scenarij nije dodijeljena
    Zlatna arena za snimateljski rad:

    Tomislav Pinter za snimateljski rad u filmu Prometej s otoka Viševice
    Zlatna arena za scenografiju:
    Vlatko Gilić za scenografiju filma Provereno, min njet
    Zlatna arena za glazbu:
    Tomica Simović za glazbu u filmu Doći i ostati
    Zlatna arena za glavnu mušku ulogu:
    Bata Živojinović za uloge u filmovima Tri i Sovražnik
    Zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
    Majda Potokar za ulogu u filmu Lažnivka
    Srebrna arena za sporednu mušku ulogu:
    Janez Vrhovec za ulogu u filmu Čovek nije tica
    Srebrna arena za sporednu žensku ulogu:
    Ružica Sokić za ulogu u filmu Gorki deo reke

    Posebne nagrade
    Specijalna nagrada:

    Puriša Đorđević za režiju filma Devojka
    Milo Đukanović za režiju filma Inspektor
    Krsto Papić za režiju filma Čekati iz omnibusa Ključ
    Diploma:
    Olja Lisjenko za ulogu u filmu Provereno, min njet
    Dušan Makavejev za režiju filma Čovek nije tica
    Stevan Mišković za snimateljski rad u filmu Gorki deo reke
    Nagrada "Filmski svet" najboljoj debitantici:
    Snežana Nikšić za ulogu u filmu Inspektor
    Nagrada "Mladost" mladom glumcu:
    Kole Angelovski za ulogu u filmu Doći i ostati
    Nagrada "Studio" režiseru-debitantu:
    Dušan Makavejev za režiju filma Čovek nije tica
    Nagrada ORWO:
    Branko Perak za snimateljski rad u filmu Devojka
    Nagrada "Kekec":
    Puriša Đorđević za režiju filma Devojka
    Nagrada publike "Jelen":
    Prometej s otoka Viševice, najviše glasova publike
    Nagrada žirija filmske kritike:
    Aleksandar Petrović za režiju filma Tri


  • Vatroslav Mimica

    Bekim Fehmiu

    13. PULSKI FILMSKI FESTIVAL
    26. srpnja - 1. kolovoza 1966.

    Nagrade
    Velika zlatna arena:

    Ponedjeljak ili utorak, Vatroslav Mimica
    Velika srebrna arena:
    Štićenik, Vladan Slijepčević
    Rondo, Zvonimir Berković
    Srebrna arena:
    San, Puriša Đorđević
    Zlatna arena za režiju:
    Vatroslav Mimica za režiju filma Ponedjeljak ili utorak
    Srebrna arena za režiju:
    Vladan Slijepčević za režiju filma Štićenik i Puriša Đorđević za režiju filma San
    Zlatna arena za scenarij:
    Zvonimir Berković za scenarij filma Rondo i Simon Drakul za scenarij filma Do pobjede i dalje
    Zlatna arena za kameru:
    Tomislav Pinter za kameru u filmovima Ponedjeljak ili utorak i Rondo
    Nagrade za glazbu i scenografiju nisu dodijeljene.
    Zlatna arena za glavnu mušku ulogu:

    Antun Nalis za ulogu u filmu Pogled u zjenicu sunca i Relja Bašić za ulogu u filmu Rondo
    Zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
    Mira Stupica za ulogu u filmu Roj
    Srebrna arena za sporednu mušku ulogu:
    Bekim Fehmiu za uloge u filmovima Vreme ljubavi i Roj
    Srebrna arena za sporednu žensku ulogu:
    Milena Dravić za uloge u filmovima filma Do pobjede i dalje i Rondo

    Posebne nagrade
    Specijalna nagrada:

    Dušan Vukotić za zamašnost režije, novatorstvo i tehničku perfekciju u filmu Sedmi kontinent
    Nikola Rajić za režiju filma Put iz omnibusa Vreme ljubavi
    Diploma:
    Veljko Bulajić za izuzetan pristup u evociranju tragične epizode iz Narodno- oslobodilačke borbe
    Jože Babič za režiju filma s aktualnom temom Po isti pot se ne vračaj
    Zoran Radmilović za ulogu u filmu Glineni golub
    Stevo Žigon za ulogu u filmu Rondo
    Gordan Mihić i Ljubiša Kozomar za scenarij filma Put iz omnibusa Vreme ljubavi
    Nagrada "Filmski svet" najboljoj debitantici
    Neda Spasojević za ulogu u filmu Put iz omnibusa Vreme ljubavi
    Nagrada publike "Jelen":
    Sedmi kontinent, najviše glasova publike
    Nagrada žirija filmske kritike:
    Vatroslav Mimica za režiju filma Ponedjeljak ili utorak


  • Živojin Pavlović

    Bata Živojinović

    14. PULSKI FILMSKI FESTIVAL
    26. srpnja - 1. kolovoza 1967.

    Nagrade
    Velika zlatna arena:

    Skupljači perja, Aleksandar Petrović
    Velika srebrna arena:
    Jutro, Puriša Đorđević
    Srebrna arena:
    Breza, Ante Babaja
    Na papirnatih avionih, Matjaž Klopčič
    Zlatna arena za režiju:
    Aleksandar Petrović za režiju filma Skupljači perja i Puriša Đorđević za režiju filma Jutro
    Srebrna arena za režiju:
    Živojin Pavlović za režiju filma Buđenje pacova
    Zlatna arena za scenarij:
    Puriša Đorđević za scenarij filma Jutro
    Zlatna arena za snimateljski rad:
    Tomislav Pinter za snimateljski rad u filmovima Skupljači perja i Breza
    Zlatna arena za glazbu:
    Zoran Hristić za glazbu u filmu Hasanaginica
    Zlatna arena za scenografiju:
    Dragoljub Ivkov za scenografiju filma Buđenje pacova
    Zlatna arena za glavnu mušku ulogu:
    Bata Živojinović za mušku ulogu u filmovima Skupljači perja, Breza i Praznik
    Zlatna arena za glavnu žensku ulogu nije dodijeljena.
    Srebrna arena za sporednu mušku ulogu:

    Bekim Fehmiu za mušku ulogu u filmovima Skupljači perja i Protest
    Srebrna arena za sporednu žensku ulogu:
    Milena Dravić za ulogu u filmovima Nemirni i Jutro i Snežana Nikšić za ulogu u filmu Na papirnatih avionih

    Posebne nagrade
    Posebno priznanje:

    Dušan Makavejev za smjelu istraživačku režiju filma Ljubavni slučaj ili tragedija službenice PTT-a
    Novčane nagrade:
    Jovan Janićijević za uloge u filmovima Diverzanti i Praznik
    Slobodan Perović za ulogu u filmu Buđenje pacova
    Ljubiša Samardžić za ulogu u filmu Jutro
    Diplome:
    Hajrudin Krvavac za uspješnu ekranizaciju istinitog događaja u filmu Diverzanti
    Đorđe Kadijević za uspješan režijski debi filma Praznik
    Ante Babaja i Božidar Violić za scenarističku adaptaciju novele Slavka Kolara u filmu Breza
    Lojze Rozman za ulogu u filmu Zgodba ki je ni
    Rudi Vavpotič za snimateljski rad u filmu Na papirnatih avionih
    Nagrada časopisa "Ekran":
    Živojin Pavlović za režiju filma Buđenje pacova
    Nagrada "Studio" režiseru-debitantu:
    Đorđe Kadijević za režiju filma Praznik
    Nagrada C.I.D.A.L.C.:
    Fadil Hadžić za režiju filma Protest
    Nagrada publike "Jelen":
    Diverzanti, najviše glasova publike
    Nagrada žirija filmske kritike:
    Dušan Makavejev za režiju filma Ljubavni slučaj ili tragedija službenice PTT- a


  • Vuk sa Prokletija

    Dušan Makavejev

    15. PULSKI FILMSKI FESTIVAL
    26. srpnja - 2. kolovoza 1968.

    Nagrade
    Velika zlatna arena:

    Kad budem mrtav i beo, Živojin Pavlović
    Velika srebrna arena:
    Podne, Puriša Đorđević
    Srebrna arena:
    Imam dvije mame i dva tate, Krešimir Golik
    Zlatna arena za režiju:
    Živojin Pavlović za režiju filma Kad budem mrtav i beo
    Srebrna arena za režiju:
    Dušan Makavejev za režiju filma Nevinost bez zaštite
    Zlatna arena za scenarij:
    Branimir Šćepanović za scenarij filma Pre istine
    Zlatna arena za kameru:
    Ivica Rajković za kameru u filmovima Gravitacija ili fantastična mladost činovnika Borisa Horvata i Imam dvije mame i dva tate
    Zlatna arena za glazbu:
    Miljenko Prohaska za glazbu u filmu Gravitacija ili fantastična mladost činovnika Borisa Horvata
    Zlatna arena za scenografiju:
    Nikola Lazarevski za scenografiju u filmu Makedonska krvava svadba
    Zlatna arena za glavnu mušku ulogu:
    Ljubo Tadić za mušku ulogu u filmovima Pre istine i Vuk sa Pokletija
    Zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
    Mia Oremović za žensku ulogu u filmu Imam dvije mame i dva tate
    Srebrna arena za sporednu mušku ulogu:
    Branko Pleša za mušku ulogu u filmu Pre istine
    Srebrna arena za sporednu žensku ulogu:
    Gizela Vuković za žensku ulogu u filmu U raskoraku

    Posebne nagrade
    Diplome:

    Branko Ivanda za režiju njegova prvog filma Gravitacija ili fantastična mladost činovnika Borisa Horvata
    Miomir Stamenković za realizaciju akcija u filmu Vuk sa Pokletija
    Aleksandar Petković za izražajnu kameru u filmu Pohod
    Lenka Nojman za ulogu u filmu Tri sata za ljubav
    Dragan Nikolić za ulogu u filmovima Kad budem mrtav i beo i Tri sata za ljubav
    Nagrada publike "Jelen":
    Vuk sa Prokletija, najviše glasova publike


  • Antun Vrdoljak

    Želimir Žilnik

    16. PULSKI FILMSKI FESTIVAL
    26. srpnja - 2. kolovoza 1969.

    Od 1969. do 1980. treća nagrada bila je nazvana Velika brončana arena.

    Nagrade
    Velika zlatna arena:

    Nizvodno od sunca, Fedor Škubonja
    Velika srebrna arena:
    Događaj, Vatroslav Mimica
    Velika brončana arena:
    Biće skoro propast sveta, Aleksandar Petrović
    Zlatna arena za režiju:
    Fedor Škubonja za režiju filma Nizvodno od sunca
    Srebrna arena za režiju:
    Vatroslav Mimica za režiju filma Događaj
    Brončana arena za režiju:
    Aleksandar Petrović za režiju filma Biće skoro propast sveta
    Zlatna arena za scenarij:
    Staša Borisavljević za scenarij filma Nizvodno od sunca
    Zlatna arena za kameru:
    Frano Vodopivec za kameru u filmovima Događaj i Kad čuješ zvona
    Zlatna arena za glazbu:
    Zoran Hristić za glazbu u filmovima Vrane i Horoskop
    Zlatna arena za scenografiju:
    Niko Matul za scenografiju filma Kekečeve ukane
    Zlatna arena za glavnu mušku ulogu:
    Boris Dvornik za mušku ulogu u filmovima Kad čuješ zvona i Most
    Zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
    Radmila Andrić za žensku ulogu u filmu Moja strana svijeta
    Srebrna arena za sporednu mušku ulogu:
    Danilo Stojković za mušku ulogu u filmu Zazidani
    Srebrna arena za sporednu žensku ulogu:
    Milena Dravić za žensku ulogu u filmovima Cross country i Horoskop

    Posebne nagrade
    Specijalne diplome:

    Živojin Pavlović za smjelu režiju u filmu Zaseda
    Matijaž Klopčič za originalnu režiju filma Sedmina (Pozdravi Marju)
    Boro Drašković za redateljski debi filmom Horoskop
    Želimir Žilnik za osobitu režiju filma Rani radovi
    Branko Gapo za kritički pristup u filmu Vreme bez vojna
    Diplome:
    Ivan Paluch za ulogu u filmu Biće skoro propast sveta
    Jerzy Wojcik za snimateljski rad u filmu Vrane
    Nagrada "Mladost":
    Boro Drašković za režiju filma Horoskop
    Nagrada "Zlatna ptica" časopisa "Mladina":
    Želimir Žilnik za režiju filma Rani radovi
    Nagrada "Zlatni vijenac Studija" režiseru-debitantu:
    Antun Vrdoljak za režiju filma Kad čuješ zvona
    Nagrada "Srebrni vijenac Studija" režiseru-debitantu:
    Boro Drašković za režiju filma Horoskop
    Želimir Žilnik za režiju filma Rani radovi
    Nagrada publike "Jelen":
    Kad čuješ zvona, najviše glasova publike
    Nagrada "Septima" žirija društva filmskih i Tv kritičara:
    Živojin Pavlović za režiju filma Zaseda


  • Krsto Papić

    Krvava bajka

    17. PULSKI FILMSKI FESTIVAL
    26. srpnja - 2. kolovoza 1970.

    Nagrade
    Velika zlatna arena:

    Lisice, Krsto Papić
    Velika srebrna arena:
    Biciklisti, Puriša Đorđević
    Velika brončana arena:
    Bube u glavi, Miloš Radivojević
    Zlatna arena za režiju:
    Krsto Papić za režiju filma Lisice
    Srebrna arena za režiju:
    Branimir Tori Janković za režiju filma Krvava bajka
    Brončana arena za režiju:
    Matijaž Klopčić za režiju filama Oxygen
    Zlatna arena za scenarij:
    Puriša Đorđević za scenarij filma Biciklisti
    Zlatna arena za kameru:
    Rudi Vavpotič za kameru u filmu Oxygen
    Zlatna arena za glazbu:
    Vojislav Kostić za glazbu u filmovima Biciklisti i Krvava bajka
    Zlatna arena za scenografiju:
    Bogić Risimović za scenografiju filma Biciklisti
    Zlatna arena za glavnu mušku ulogu:
    Stevo Žigon za mušku ulogu u filmu Oxygen
    Zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
    Milena Dravić za žensku ulogu u filmu Biciklisti
    Srebrna arena za sporednu mušku ulogu:
    Jagoda Kaloper za žensku ulogu u filmu Lisice
    Srebrna arena za sporednu žensku ulogu:
    Adem Čejvan za mušku ulogu u filmu Lisice

    Posebne nagrade
    Diplome:

    Rade Marković za epizodnu ulogu u filmu Biciklisti
    Jurie Darie za ulogu u filmu Cenata na gradot
    Vesna Malohodžić za ulogu u filmu Jedanaesta zapovijed
    Milivoj Milivojević za kameru u filmu Bube u glavi
    Duško Trifunović i Mirza Idrizović za scenarij filma Život je masovna pojava
    Nagrada "Zlatni vijenac Studija" režiseru-debitantu:
    Miša Radivojević za režiju filma Bube u glavi
    Vanča Kljaković za režiju filma Jedanaesta zapovijed
    Nagrada C.I.D.A.L.C.:
    Miša Radivojević za režiju filma Bube u glavi
    Nagrada "Kekec":
    Branimir Tori Janković za režiju filma Krvava bajka
    Nagrada "Žaromet" revije "Ekran":
    Miša Radivojević za režiju filma Bube u glavi
    Nagrada "Memorijal Kokana Rakonjac":
    Miša Radivojević za najpoetičniju režiju filma Bube u glavi
    Nagrada publike "Jelen":
    Lilika, najviše glasova publike
    Nagrada "Septima" žirija društva filmskih i TV kritičara:
    Krsto Papić za režiju filma Lisice


  • Crno seme

    Krešo Golik

    18. PULSKI FILMSKI FESTIVAL
    26. srpnja - 2. kolovoza 1971.

    Nagrade
    Velika zlatna arena:

    Crveno klasje, Živojin Pavlović
    Velika srebrna arena:
    U gori raste zelen bor, Antun Vrdoljak
    Velika brončana arena:
    Opklada, Zdravko Randić
    Zlatna arena za režiju:
    Kiril Cenevski za režiju filma Crno seme
    Srebrna arena za režiju:
    Bata Čengić za režiju filma Uloga moje porodice u svjetskoj revoluciji
    Brončana arena za režiju:
    Krešo Golik za režiju filma Tko pjeva zlo ne misli
    Zlatna arena za scenarij:
    Miroslav Antić za scenarij filma Doručak sa đavolom
    Zlatna arena za kameru:
    Milorad Jakšić-Fenđo za snimateljski rad u filmu Rdeče klasje (Crveno klasje)
    Zlatna arena za glazbu:
    Jože Privšek za glazbu u filmu Na klancu
    Zlatna arena za scenografiju:
    Miodrag Nikolić za scenografiju u filmu filma Uloga moje porodice u svjetskoj revoluciji
    Zlatna arena za glavnu mušku ulogu:
    Darko Damevski za mušku ulogu u filmu Crno seme
    Zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
    Dušica Žegarac za žensku ulogu u filmu Opklada
    Srebrna arena za sporednu mušku ulogu:
    Boris Dvornik za mušku ulogu u filmovima U gori raste zelen bor
    Srebrna arena za sporednu žensku ulogu:
    Majda Potokar za žensku ulogu u filmu Rdeče klasje (Crveno klasje)

    Posebne nagrade
    Diplome:

    Film Ovčar, za suvremenu, socijalnu i životnu temu.
    "Vardar film" za afirmaciju mladih autora.
    Marijan Meglič za ton u filmovima Na klancu, Tko pjeva zlo ne misli i U gori raste zelen bor
    Berta Meglič za masku u filmu Na klancu
    Cigo Milenković za epizodnu ulogu u filmu Opklada
    Nagrada "Zlatni vijenac Studija" režiseru-debitantu:
    Kiril Cenevski za režiju filma Crno seme
    Vojko Duletič za režiju filma Na klancu
    Nagrada lista "Mladost":
    Milan Jelić za režiju filma Bubašinter
    Nagrada publike "Jelen":
    U gori raste zelen bor, najviše glasova publike


  • Vuk samotnjak

    Božidarka Frajt

    19. PULSKI FILMSKI FESTIVAL
    26. srpnja - 2. kolovoza 1972.

    Nagrade
    Velika zlatna arena:

    Maestro i Margarita, Aleksandar Petrović
    Velika srebrna arena:
    Vuk samotnjak, Obrad Gluščević
    Velika brončana arena:
    Si te vdiset (Kako umrijeti), Miomir Stamenković
    Zlatna arena za režiju:
    Aleksandar Petrović za režiju filma Maestro i Margarita
    Srebrna arena za režiju:
    Hajrudin Krvavac za režiju filma Valter brani Sarajevo
    Brončana arena za režiju:
    Boštjan Hladnik za režiju filma Ko pride lev
    Zlatna arena za scenarij:
    Slavko Janevski, Pande Toškovski i Vatroslav Mimica za scenarij filma Makedonskiot del od peklot
    Zlatna arena za kameru:
    Mišo Samoilovski za snimateljski rad u filmu Istrel (Pucanj)
    Zlatna arena za glazbu:
    Kornelije Kovač za glazbu u filmu Bez
    Zlatna arena za scenografiju:
    Vlastimir Gavrik za scenografiju u filmovima Maestro i Margarita i Dan duži od godine
    Zlatna arena za glavnu mušku ulogu:
    Bata Živojinović za mušku ulogu u filmovima Maestro i Margarita i Tragovi crne devojke
    Zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
    Božidarka Frajt za žensku ulogu u filmu Živa istina
    Srebrna arena za sporednu mušku ulogu:
    Vladimir Popović za mušku ulogu u filmu Živjeti za inat
    Srebrna arena za sporednu žensku ulogu:
    Neda Spasojević za žensku ulogu u filmu Tragovi crne devojke

    Posebne nagrade
    Diplome:

    Marina Urbanc za ulogu u filmu Ko pride lev
    Marijan Arhanić za režiju filma Poslijepodne jednog fazana
    Miša Radivojević za eksperiment u filmu Bez
    Srđan Karanović za originalnu ideju filma Društvena igra
    Vlatko Filipović za režiju prema književnom djelu filma Deveto čudo na istoku
    Nagrada "Kokan Rakonjac":
    Srđan Karanović za najpoetičniju režiju filma Društvena igra
    Nagrada "Zlatni vijenac Studija" režiseru-debitantu:
    Marijan Arhanić za režiju filma Poslijepodne jednog fazana
    Srđan Karanović za režiju filma Društvena igra
    Nagrada "Srebrni vijenac Studija" režiseru-debitantu:
    Tomislav Radić za režiju filma Živa istina
    Nagrada publike "Jelen":
    Vuk samotnjak, najviše glasova publike


  • Cvetje v jeseni

    Ljubiša Samardžić

    20. PULSKI FILMSKI FESTIVAL
    26. srpnja - 1. kolovoza 1973.

    Nagrade
    Velika zlatna arena:

    Sutjeska, Stipe Delić
    Velika srebrna arena:
    Bombaši, Predrag Golubović
    Velika brončana arena:
    Živjeti od ljubavi, Krešimir Golik
    Zlatna arena za režiju:
    Matjaž Klopčić za režiju filma Cvetje v jeseni
    Srebrna arena za režiju:
    Krsto Papić za režiju filma Predstava Hamleta u Mrduši Donjoj
    Brončana arena za režiju:
    Stipe Delić za režiju filma Sutjeska
    Zlatna arena za scenarij:
    Branimir Šćepanović za scenarij filma Sutjeska
    Zlatna arena za kameru:
    Branko Blažina za snimateljski rad u filmu Kužiš stari moj
    Zlatna arena za glazbu:
    Tomislav Zagrafski za glazbu u filmu Kolnati sme, Irina (Ukleti smo, Irina)
    Zlatna arena za scenografiju:
    Niko Matula za scenografiju u filmu Cvetje v jeseni
    Zlatna arena za glavnu mušku ulogu:
    Ljubiša Samardžić za mušku ulogu u filmovima Bombaši, Predstava Hamleta u Mrduši Donjoj i Sutjeska
    Zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
    Ružica Sokić za žensku ulogu u filmu Žuta
    Srebrna arena za sporednu mušku ulogu:
    Ivica Vidović za mušku ulogu u filmu Kužiš stari moj
    Srebrna arena za sporednu žensku ulogu:
    Milena Zupančić za žensku ulogu u filmu Cvetje v jeseni

    Posebne nagrade
    Diplome:

    Lordan Zafranović za nadahnuto istraživanje filmskog izraza u filmu Kronika jednog zločina
    Vlasta Knezović za ulogu u filmu Živjeti od ljubavi
    Alenka Rančić za epizodnu ulogu u filmu Živjeti od ljubavi
    Bora Begović za epizodne uloge u filmovima So, Bombaši i Sutjeska
    Gligor Pakovski za ton u filmu Kolnati sme, Irina (Ukleti smo, Irina)
    Nagrada lista "Mladost":
    Lordan Zafranović za osebujnu, autorsku i strastvenu režiju filma Kronika jednog zločina
    Nagrada "Kokan Rakonjac":
    Kole Angelovski za najpoetičniju režiju filma Kolnati sme, Irina (Ukleti smo, Irina)
    Nagrada publike "Jelen":
    Sutjeska, najviše glasova publike


  • Kapetan Mikula Mali

    Derviš i smrt

    21. PULSKI FILMSKI FESTIVAL
    26. srpnja - 2. kolovoza 1974.

    Nagrade
    Velika zlatna arena:

    Užička republika, Živorad Mitrović
    Velika srebrna arena:
    Derviš i smrt, Zdravko Velimirović
    Velika brončana arena:
    Crveni udar, Predrag Golubović
    Zlatna arena za režiju:
    Zdravko Velimirović za režiju filma Derviš i smrt
    Srebrna arena za režiju:
    Živorad Mitrović za režiju filma Užička republika
    Brončana arena za režiju:
    Karolj Viček za režiju filma Parlog
    Zlatna arena za scenarij:
    Branko Šömen za scenarij filma Let mrtve ptice
    Srebrna arena za scenarij:
    Radomir Šaranović, Viktor Govjada i Milorad Bošković za scenarij filma Svadba
    Zlatna arena za kameru:
    Nenad Jovičić za snimateljski rad u filmu Derviš i smrt
    Srebrna arena za kameru:
    Milivoj Milivojević za snimateljski rad u filmovima SB zatvara krug i Crveni udar
    Zlatna arena za glazbu:
    Alojz Srebotnjak za glazbu u filmu Pastirica
    Zlatna arena za scenografiju:
    Vlastimir Gavrik za scenografiju u filmu Derviš i smrt
    Zlatna arena za glavnu mušku ulogu:
    Dragomir Bojanić za mušku ulogu u filmu Svadba
    Srebrna arena za glavnu mušku ulogu:
    Boris Buzančić za mušku ulogu u filmu Užička republika
    Zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
    Majda Grbac za žensku ulogu u filmu Let mrtve ptice
    Srebrna arena za glavnu žensku ulogu:
    Milena Dravić za žensku ulogu u filmu Deps
    Zlatna arena za sporednu mušku ulogu:
    Abdurahman Šalja za epizodnu mušku ulogu u filmu Derviš i smrt
    Zlatna arena za sporednu žensku ulogu:
    Ružica Sokić za epizodnu žensku ulogu u filmu Užička republika

    Posebne nagrade
    Diplome:

    Dušan Ninkov za snimateljski rad u filmu Parlog
    Irena Mulaspahić za ulogu u filmu Polenov prah
    Nikola Stojanović za pokušaj ostvarenja suvremene filmske satire u režiji filma Polenov prah
    Rajko Grlić za suvremeno filmsko traženje u filmu Kud puklo da puklo
    Nagrada lista "Mladost":
    Rajko Grlić za suvremenu režiju filma Kud puklo da puklo
    Nagrada "Zlatni vijenac Studija" režiseru-debitantu:
    Rajko Grlić za režiju filma Kud puklo da puklo
    Nagrada "Kokan Rakonjac":
    Karolj Viček za režiju filma Parlog
    Nagrada C.I.D.A.L.C.:
    Zdravko Velimirović za sklad romanesknog, filozofskog i kinestetičkog u filmu Derviš i smrt
    Nagrada publike "Jelen":
    Kapetan Mikula Mali, najviše glasova publike


  • Strah

    Zimovanje u Jakobsfeldu

    22. PULSKI FILMSKI FESTIVAL
    26. srpnja - 2. kolovoza 1975.

    Nagrade
    Velika zlatna arena:

    Kuća, Bogdan Žižić
    Velika srebrna arena:
    Zimovanje u Jakobsfeldu, Branko Bauer
    Velika brončana arena:
    Povest o dobrih ljudeh, France Štiglic
    Zlatna arena za režiju:
    Matijaž Klopčič za režiju filma Strah
    Srebrna arena za režiju:
    Vladimir Tadej za režiju filma Hitler iz našeg sokaka
    Brončana arena za režiju:
    Vladimir Pavlović za režiju filma Okovani šoferi
    Zlatna arena za scenarij:
    Arsen Diklić i Branko Bauer za scenarij filma Zimovanje u Jakobsfeldu
    Srebrna arena za scenarij:
    Rade Bašić za scenarij filma Doktor Mladen
    Zlatna arena za kameru:
    Ljube Petkovski za snimateljski rad u filmu Jad
    Srebrna arena za kameru:
    Rudi Vavpotič za snimateljski rad u filmu Povest o dobrih ljudeh
    Zlatna arena za glazbu:
    Uroš Krek za glazbu u filmu Povest o dobrih ljudeh
    Zlatna arena za scenografiju:
    Niko Matul za scenografiju filma Strah
    Zlatna arena za glavnu mušku ulogu:
    Ljubo Tadić za mušku ulogu u filmovima Strah i Doktor Mladen
    Srebrna arena za glavnu mušku ulogu:
    Nikola Simić za mušku ulogu u filmu Hitler iz našeg sokaka
    Zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
    Jagoda Kaloper za žensku ulogu u filmu Kuća
    Srebrna arena za glavnu žensku ulogu:
    Olga Kacjan za žensku ulogu u filmu Povest o dobrih ljudeh
    Zlatna arena za sporednu mušku ulogu:
    Ljubiša Samardžić za mušku epizodnu ulogu u filmovima Crvena zemlja i Doktor Mladen
    Zlatna arena za sporednu žensku ulogu:
    Angelica Hlebce za žensku epizodnu ulogu u filmu Strah

    Posebne nagrade
    Diplome:

    Alenka Bartl za kostimografiju u filmu Strah
    Silvo Božič za uspješnu ulogu u filmu Čudoviti prah (Divota prašine)
    Marijan Meglič za tonsku obradu filmova Crvena zemlja, Čudoviti prah (Divota prašine) i Povest o dobrih ljudeh
    Ivan Hajtl za ulogu u filmu Hitler iz našeg sokaka
    Slavko Štimac za ulogu u filmu Zimovanje u Jakobsfeldu
    Nagrada "Zlatni vijenac Studija" režiseru-debitantu:
    Bogdan Žižić za režiju filma Kuća
    Nagrada filmske kritike "Milton Manaki":
    Lordan Zafranović za režiju filma Muke po Mati
    Nagrada C.I.D.A.L.C.:
    Ljubo Tadić za uloge u filmovima Strah, Doktor Mladen i Pavle Pavlović
    Nagrada "Foto":
    Karpo Ačimović-Godina za kameru u filmu Muke po Mati
    Nagrada lista "Mladost"
    Lordan Zafranović za kreativan doprinos u filmu Muke po Mati
    Nagrada publike "Jelen":
    Zimovanje u Jakobsfeldu, najviše glasova publike


  • Čuvar plaže u zimskom periodu

    Vlak u snijegu

    23. PULSKI FILMSKI FESTIVAL
    26. srpnja - 2. kolovoza 1976.

    Nagrade
    Velika zlatna arena:

    Idealist, Igor Pretnar
    Velika srebrna arena:
    Najdolgiot pat, Branko Gapo
    Velika brončana arena:
    Seljačka buna 1573., Vatroslav Mimica
    Zlatna arena za režiju:
    Goran Paskaljević za režiju filma Čuvar plaže u zimskom periodu
    Srebrna arena za režiju:
    Veljko Bulajić za režiju filma Atentat u Sarajevu
    Brončana arena za režiju:
    Branko Bauer za režiju filma Salaš u malom ritu
    Zlatna arena za scenarij:
    Zdravko Velimirović, Mladen Oljača i Đurica Labović za scenarij filma Vrhovi Zelengore
    Srebrna arena za scenarij:
    Arsen Diklić i Branko Bauer za scenarij filma Salaš u malom ritu
    Zlatna arena za kameru:
    Branko Blažina za snimateljski rad na filmu Seljačka buna 1573.
    Srebrna arena za kameru:
    Kiro Babilovski za snimateljski rad na filmu Najdolgiot pat
    Zlatna arena za glazbu:
    Alfi Kabiljo za glazbu u filmu Seljačka buna 1573.
    Zlatna arena za scenografiju:
    Dragoljub Ivkov za scenografiju filma Čuvar plaže u zimskom periodu
    Zlatna arena za glavnu mušku ulogu:
    Radko Polič za mušku ulogu u filmu Idealist
    Srebrna arena za glavnu mušku ulogu:
    Miodrag Radovanović za mušku ulogu u filmu Salaš u malom ritu
    Zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
    Milena Zupančić za žensku ulogu u filmu Idealist
    Srebrna arena za glavnu žensku ulogu:
    Marjeta Gregorač za žensku ulogu u filmu Med strahom in dolžnostjo
    Zlatna arena za sporednu mušku ulogu:
    Veljko Mandić za epizodu mušku ulogu u filmu Vrhovi Zelengore
    Zlatna arena za sporednu žensku ulogu:
    Mira Banjac za epizodnu žensku ulogu u filmu Salaš u malom ritu

    Posebne nagrade
    Diplome:

    Jure Pervanje a snimateljski rad u filmu Med strahom in dolžnostjo
    Berta Meglič za masku u filmovima Idealist i Seljačka buna 1573.
    Vuksan Lukovac za montažu filma Seljačka buna 1573.
    Petar Temelkovski za ulogu u filmu Najdolgiot pat
    Slavko Štimac za vedrinu i spontanost uloge u filmovima Salaš u malom ritu i Vlak u snijegu
    Nagrada žirija kritike:
    Goran Paskaljević za režiju filma Čuvar plaže u zimskom periodu
    Nagrada "Kokan Rakonjac":
    Goran Paskaljević za režiju filma Čuvar plaže u zimskom periodu
    Nagrada lista "Mladost":
    Goran Paskaljević za režiju filma Čuvar plaže u zimskom periodu
    Nagrada "Zlatni vijenac Studija" režiseru-debitantu:
    Goran Paskaljević za režiju filma Čuvar plaže u zimskom periodu
    Nagrada lista "ZUM":
    Goran Paskaljević za režiju filma Čuvar plaže u zimskom periodu
    Srebrna medalja C.I.D.A.L.C.:
    Idealist
    Posebno priznanje C.I.D.A.L.C.:
    Djevojački most
    Nagrada publike "Jelen":
    Vlak u snijegu, najviše glasova publike


  • Povratak otpisanih

    Milena Zupančič

    24. PULSKI FILMSKI FESTIVAL
    26. srpnja - 2. kolovoza 1977.

    Nagrade
    Velika zlatna arena:

    Ne naginji se van, Bogdan Žižić
    Velika srebrna arena:
    Akcija stadion, Dušan Vukotić
    Velika brončana arena:
    Ljubavni život Budimira Trajkovića, Dejan Karaklajić
    Zlatna arena za režiju:
    Živojin Pavlović za režiju filma Hajka
    Srebrna arena za režiju:
    Matjaž Klopčič za režiju filma Vdovstvo Karoline Žašler
    Brončana arena za režiju:
    Aleksandar Đurčinov za režiju filma Ispravi se, Delfina
    Zlatna arena za scenarij:
    Slavko Goldstein i Dušan Vukotić za scenarij filma Akcija stadion
    Srebrna arena za scenarij:
    Mirko Sabolović za scenarij filma Pucanj
    Zlatna arena za kameru:
    Božidar Nikolić za snimateljski rad u filmu Beštije
    Srebrna arena za kameru:
    Ivica Rajković za snimateljski rad u filmu Izbavitelj
    Zlatna arena za glazbu:
    Boro Tamindžić za glazbu u filmu Beštije
    Zlatna arena za scenografiju:
    Drago Turina za scenografiju filma Izbavitelj
    Zlatna arena za glavnu mušku ulogu:
    Pavle Vujisić za mušku ulogu u filmovima Hajka, Beštije i Povratak otpisanih
    Srebrna arena za glavnu mušku ulogu:
    Zvonko Lepetić za mušku ulogu u filmu Ludi dani
    Zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
    Milena Zupančič za žensku ulogu u filmu Vdovstvo Karoline Žašler
    Srebrna arena za glavnu žensku ulogu:
    Neda Arnelić za žensku ulogu u filmu Ispravi se, Delfina
    Zlatna arena za sporednu mušku ulogu:
    Ljubiša Samardžić za mušku epizodnu ulogu u filmu Specijalno vaspitanje
    Srebrna arena za sporednu žensku ulogu:
    Mira Banjac za žensku epizodnu ulogu u filmu Ne naginji se van

    Posebne nagrade
    Diplome:

    Goran Marković za režiju filma Specijalno vaspitanje
    Živko Nikolić za režiju filma Beštije
    Ivo Gregurević za ulogu u filmu Ne naginji se van
    Mirjana Kauzlarić za ulogu u filmu Pucanj
    Berta Meglič za masku u filmu Izbavitelj
    Nagrada filmske kritike:
    Nikola Babić za režiju filma Ludi dani i Goran Marković za režiju filma Specijalno vaspitanje
    Nagrada "Zlatni vijenac Studija" režiseru-debitantu:
    Goran Marković za režiju filma Specijalno vaspitanje
    Nagrada lista "Mladost":
    Dejan Karaklajić za režiju filma Ljubavni život Budimira Trajkovića
    Nagrada C.I.D.A.L.C.:
    Goran Marković za režiju filma Specijalno vaspitanje
    Nagrada poduzeća "Foto" i "Kodak Pathe":
    Tomislav Pinter za kameru u filmovima Mećava, Vdovstvo Karoline Žašler i Hajdučka vremena
    Nagrada lista "ZUM-reporter:
    Aleksandar Đurčinov za režiju filma Ispravi se, Delfina
    Nagrada publike "Jelen":
    Specijalno vaspitanje, najviše glasova publike


  • Bravo maestro

    Svetlana Bojković

    25. PULSKI FILMSKI FESTIVAL
    26. srpnja - 2. kolovoza 1978.

    Nagrade
    Velika zlatna arena:

    Okupacija u 26 slika, Lordan Zafranović
    Velika srebrna arena:
    Bravo maestro, Rajko Grlić
    Velika brončana arena:
    Pas koji je voleo vozove, Goran Paskaljević
    Zlatna arena za režiju:
    Srđan Karanović za režiju filma Miris poljskog cveća
    Srebrna arena za režiju:
    Lordan Zafranović za režiju filma Okupacija u 26 slika
    Brončana arena za režiju:
    Krešo Golik za režiju filma Ljubica
    Zlatna arena za scenarij:
    Dragoslav Mihajlović za scenarij filma Aller retour
    Srebrna arena za scenarij:
    Mića Milošević i Ljubomir Radičević za scenarij filma Nije nego
    Zlatna arena za kameru:
    Živko Zalar za snimateljski rad u filmovima Bravo maestro
    Srebrna arena za kameru:
    Karpo Ačimović-Godina za snimateljski rad u filmu Okupacija u 26 slika
    Zlatna arena za glazbu:
    Zoran Smijanović za glazbu u filmu Miris poljskog cveća
    Zlatna arena za scenografiju:
    Niko Matula za scenografiju filma Praznovanje pomladi
    Zlatna arena za kostimografiju:
    Hasan Sučeski za kostimografiju u filmu Ljubav i bijes
    Zlatna arena za glavnu mušku ulogu:
    Rade Šerbedžija za mušku ulogu u filmu Bravo maestro
    Srebrna arena za glavnu mušku ulogu:
    Zoran Radmilović za mušku ulogu u filmu Paviljon VI
    Zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
    Svetlana Bojković za žensku ulogu u filmu Pas koji je voleo vozove
    Srebrna arena za glavnu žensku ulogu:
    Božidarka Frajt za žensku ulogu u filmu Ljubica
    Srebrna arena za sporednu mušku ulogu:
    Stevan Gardinovački za mušku epizodnu ulogu u filmu Stići pre svitanja
    Srebrna arena za sporednu žensku ulogu:
    Mila Kačič za žensku epizodnu ulogu u filmu To so gadi

    Posebne nagrade
    Diplome:

    France Štiglic za režiju filma Praznovanje pomladi
    Vatroslav Mimica za angažirani pristup suvremenoj društvenoj problematici u filmu Posljednji podvig diverzanta Oblaka
    Predrag Golubović za originalan pristup revolucijskoj tradiciju u filmu Sudbine
    Matjaž Janežič za tonsku obradu filma Praznovanje pomladi
    Stanislava Zarić za masku u filmovima Pas koji je voleo vozove i Bravo maestro
    Aleksandar Ilić za montažu filma Sudbine
    Nagrada filmske kritike "Milton Manaki":
    Lordan Zafranović za režiju filma Okupacija u 26 slika
    Nagrada C.I.D.A.L.C.:
    Lućijan Pintilije za režiju filma Paviljon VI
    Nagrada "Zlatni vijenac Studija režiseru-debitantu:
    Mića Milošević za režiju filma Nije nego
    Nagrada lista "Mladost":
    Rajko Grlić za režiju filma Bravo maestro
    Nagrada "Kodak", Pariz i "Foto, Zagreb:
    Živko Zalar za snimateljski rad u filmovima Bravo maestro, Ljubica i Miris poljskog cveća
    Nagrada lista "ZUM-reporter":
    Mića Milošević za režiju filma Nije nego
    Nagrada publike "Jelen":
    Tigar, najviše glasova publike


  • Goran Paskaljević

    Fadil Hadžić

    26. PULSKI FILMSKI FESTIVAL
    26. srpnja - 2. kolovoza 1979.

    Nagrade
    Velika zlatna arena:

    Trofej, Karolj Vicek
    Velika srebrna arena:
    Usijanje, Boro Drašković
    Velika brončana arena:
    Zemaljski dani teku, Goran Paskaljević
    Zlatna arena za režiju:
    Fadil Hadžić za režiju filma Novinar
    Srebrna arena za režiju:
    Hajrudin Krvavac za režiju filma Partizanska eskadrila
    Brončana arena za režiju:
    Veljko Bulajić za režiju filma Čovjek koga treba ubiti
    Zlatna arena za scenarij:
    Perit Imami za scenarij filma Era dhe lisi
    Srebrna arena za scenarij:
    Željko Kozinc za scenarij filma Krč
    Zlatna arena za kameru:
    Tomislav Pinter za kameru u filmu Iskanja
    Srebrna arena za kameru:
    Karpo Godina za kameru u filmu Draga moja Iza
    Zlatna arena za glazbu:
    Rock skupina "Buldožer" za glazbu u filmu Živi bili pa vidjeli
    Zlatna arena za scenografiju:
    Niko Matula za scenografiju filma Iskanja
    Veljko Despotović za scenografiju filmova Usijanje i Čovjek koga treba ubiti
    Zlatna arena za kostimografiju:
    Milena Kumar za kostimografiju u filmu Draga moja Iza
    Zlatna arena za glavnu mušku ulogu:
    Boris Dvornik za mušku ulogu u filmu Povratak
    Srebrna arena za glavnu mušku ulogu:
    Abdurrahman Shala za mušku ulogu u filmu Era dhe lisi
    Zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
    Gorica Popović za žensku ulogu u filmu Nacionalna klasa do 785 cm3
    Srebrna arena za glavnu žensku ulogu:
    Štefka Drolčeva za žensku ulogu u filmu Draga moja Iza
    Zlatna arena za sporednu žensku ulogu:
    Tanja Knezić za žensku ulogu u filmu Prijeki sud

    Posebne nagrade
    Diplome:

    Fadil Hadžić za dijalog u filmu Novinar
    Olga Skrigin za montažu u filmu Zemaljski dani teku
    Ljubomir Petek za ton u filmu Partizanska eskadrila
    Stanislava Zarić za masku u filmu Kvar
    Za ukupno kvalitetno debitantsko ostvarenje (glume, režije i scenarija) filma Živi bili pa vidjeli
    Nagrada filmske kritike "Milton Manaki":
    Goran Paskaljević za režiju filma Zemaljski dani teku
    Nagrada lista "Mladost":
    Goran Paskaljević za režiju filma Zemaljski dani teku i Goran Marković za režiju filma Nacionalna klasa do 785 cm3
    Nagrada "Zlatni vijenac Studija" režiseru-debitantu:
    Zdravko Šotra za režiju filma Osvajanje slobode
    Nagrada C.I.D.A.L.C:
    Goran Paskaljević za režiju filma Zemaljski dani teku
    Nagrada "ZUM-reportera":
    Goran Marković za režiju filma Nacionalna klasa do 785 cm3 i Bruno Gamulin i Milivoj Puhlovski za režiju filma Živi bili pa vidjeli
    Nagrada Kodak-foto Pariz:
    Tomislav Pinter za kameru u filmovima Iskanja, Novinar i Povratak
    Nagrada pazinska ruža "Pazinka":
    Sanja Vejnović za ulogu u filmu Živi bili pa vidjeli
    Nagrada publike "Jelen":
    Novinar, najviše glasova publike


  • Ko to tamo peva

    Petrijin venac

    27. PULSKI FILMSKI FESTIVAL
    26. srpnja - 2. kolovoza 1980.

    Nagrade
    Velika zlatna arena:

    Petrijin venac, Srđan Karanović
    Velika srebrna arena:
    Tajna Nikole Tesle, Krsto Papić
    Velika brončana arena:
    Ko to tamo peva, Slobodan Šijan
    Zlatna arena za režiju:
    Goran Paskaljević za režiju filma Poseban tretman
    Srebrna arena za režiju:
    Miloš Radivojević za režiju filma Snovi, život, smrt Filipa Filipovića
    Brončana arena za režiju:
    Ekrem Kryeziu za režiju filma Gjurmët e bardha (Beli tragovi)
    Zlatna arena za scenarij:
    Puriša Đorđević za scenarij filma Osam kila sreće
    Zlatna arena za kameru:
    Mišo Samoilovski za snimateljski rad u filmu Olovna brigada
    Zlatna arena za glazbu:
    Kornelije Kovač za glazbu u filmu Snovi, život, smrt Filipa Filipovića
    Zlatna arena za scenografiju:
    Mirko Lipužić za scenografiju filma Ubij me nežno
    Zlatna arena za kostimografiju:
    Jasna Petrović za kostimografiju u filmu Svetozar Marković
    Zlatna arena za montažu:
    Vuksan Lukovac za montažu filma Svetozar Marković
    Zlatna arena za ton:
    Ljubomir Petek za ton u filmu Prkosna delta
    Zlatna arena za glavnu mušku ulogu:
    Ljubiša Samardžić za mušku ulogu u filmu Rad na određeno vreme
    Zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
    Mirjana Karanović za žensku ulogu u filmu Petrijin venac
    Zlatna arena za sporednu mušku ulogu:
    Aleksandar Berček za mušku epizodnu ulogu u filmu Ko to tamo peva
    Zlatna arena za sporednu žensku ulogu:
    Dušica Žegarac za žensku epizodnu ulogu u filmu Poseban tretman

    Posebne nagrade
    Nagrada filmske kritike "Milton Manaki":

    Karpo Godina za režiju, kameru i montažu filma Splav meduze
    Nagrada "Zlatni vijenac Studija" režiseru-debitantu:
    Slobodan Šijan za režiju filma Ko to tamo peva
    Nagrada C.I.D.A.L.C.:
    Goran Paskaljević za režiju filma Poseban tretman
    Nagrada lista "Mladost":
    Slobodan Šijan za režiju filma Ko to tamo peva
    Nagrada časopisa "Film":
    Slobodan Šijan za režiju filma Ko to tamo peva
    Nagrada "Pazinska ruža":
    Jasna Opalić za ulogu u filmu Daj što daš
    Nagrada publike "Jelen":
    Rad na određeno vreme, najviše glasova publike


  • Sjećaš li se Dolly Bell

    Banović Strahinja

    28. PULSKI FILMSKI FESTIVAL
    18. - 29. srpnja 1981.

    Godine 1981. druga i treća nagrade su izostavljene.
     
    Nagrade
    Velika zlatna arena redatelju i producentu:
    Pad Italije, Lordan Zafranović
    Zlatna arena za scenarij:
    Abdulah Sidran za scenarij filma Sjećaš li se Dolly Bell
    Zlatna arena za kameru:
    Tomislav Pinter za snimateljski rad u filmu Samo jednom se ljubi
    Zlatna arena za glazbu:
    Alfi Kabiljo za glazbu u filmu Banović Strahinja
    Zlatna arena za scenografiju:
    Vlastimir Gavrik za scenografiju filma Crveniot konj
    Zlatna arena za kostimografiju:
    Ljiljana Dragović za kostimografiju u filmu Dorotej
    Zlatna arena za ton:
    Mladen Prebil za ton u filmu Visoki napon
    Zlatna arena za montažu:
    Vesna Lažeta za montažu filma Visoki napon
    Zlatna arena za masku:
    Šukrija Šakrić i Berta Meglič za masku u filmu Gazija
    Zlatna arena za glavnu mušku ulogu:
    Dragan Nikolić za mušku ulogu u filmu Banović Strahinja
    Zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
    Mira Banjac za žensku ulogu u filmu Široko je lišće

     
    Posebne nagrade
    Nagrada filmske kritike ''Milton Manaki'':
    Rajko Grlić za režiju filma Samo jednom se ljubi
    Nagrada C.I.D.A.L.C.:
    Emir Kusturica za režiju filma Sjećaš li se Dolly Bell
    Nagrada ''Zlatni vijenac Studija'' režiseru-debitantu:
    Emir Kusturica za režiju filma Sjećaš li se Dolly Bell
    Nagrada lista ''Mladost'':
    Emir Kusturica za režiju filma Sjećaš li se Dolly Bell
    Nagrada ''Memorijal Kokan Rakonjac'':
    Zoran Tadić za režiju filma Ritam zločina
    Nagrada Kodak-Pathe:
    Božidar Nikolić za kameru u filmovima Pad Italije i Dečko koji obećava
    Nagrada ''Ruža Pazinke'':
    Jadranka Selec za ulogu u filmu Široko je lišće
    Nagrada publike "Jelen":
    Pad Italije, najviše glasova publike 


  • Jelisaveta Sablić

    Hoću živjeti

    29. PULSKI FILMSKI FESTIVAL
    21. - 30. srpnja 1982.

    Nagrade:
    Velika zlatna arena:
    Nije dodijeljena
    Zlatna arena za režiju:
    Miloš Radivojević za režiju filma Živeti kao sav normalan svet
    Zlatna arena za scenarij:
    Mirza Idrizović za scenarij filma Miris dunja
    Zlatna arena za kameru:
    Rado Likon za snimateljski rad u filmu Razseljena oseba
    Zlatna arena za glazbu:
    Bashkim Shehu za glazbu u filmu Lepuri me pesë këmbë (Zec sa pet nogu)
    Zlatna arena za scenografiju:
    Niko Matul i Janez Kovič za scenografiju filma Pustota
    Zlatna arena za kostimografiju:
    Divna Jovanović za kostimografiju u filmu Smrt gospodina Goluže
    Zlatna arena za ton:
    Marjan Meglič posthumno za ton u filmu 13. jul
    Zlatna arena za montažu:
    Andrija Zafranović za montažu filma Kraljevski voz
    Zlatna arena za masku:
    Eržebet Kovač i Julija Beltram za masku u filmu Variola vera
    Zlatna arena za glavnu mušku ulogu:
    Ljubiša Samardžić za mušku ulogu u filmu Savamala
    Zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
    Jelisaveta Sablić za žensku ulogu u filmu Maratonci trče počasni krug
    Zlatna arena za sporednu mušku ulogu:
    Milan Štrljić za mušku epizodnu ulogu u filmu Savamala
    Zlatna arena za sporednu žensku ulogu:
    Mira Furlan za žensku epizodnu ulogu u filmu Kiklop
     
    Posebne nagrade
    Nagrada kritike ''Milton Manaki'':
    Živko Nikolić za režiju filma Smrt gospodina Goluže i Miloš Radivojević za režiju filma Živeti kao sav normalan svet
    Nagrada C.I.D.A.L.C.:
    Miloš Radivojević za režiju filma Živeti kao sav normalan svet
    Nagrada ''Zlatni vijenac Studija'' režiseru-debitantu:
    Darko Bajić za režiju filma Direktan prenos
    Nagrada ''Srebrni vijenac Studija'' režiseru-debitantu:
    Miroslav Mikuljan za režiju filma Hoću živjeti
    Marjan Ciglič za režiju filma Razseljena oseba
    Nagrada lista ''Mladost'':
    Darko Bajić za režiju filma Direktan prenos
    Nagrada ''Memorijal Kokan Rakonjac'':
    Darko Bajić za režiju filma Direktan prenos
    Nagrada Kodak-Pathe:
    Danijel Šukalo za kameru u filmu Miris dunja i Ivica Rajković za kameru u filmovima Zločin u školi i Hoću živjeti
    Nagrada ''Ruža Pazinke'':
    Ena Begović za ulogu u filmu Hoću živjeti
    Nagrada publike „Jelen“:
    Kiklop, najviše glasova publike 


  • Olivera Marković

    Srđan Karanović

    30. PULSKI FILMSKI FESTIVAL
    20. - 29. srpnja 1983.


    Nagrade
    Velika zlatna arena:
    Zadah tela, Živojin Pavlović
    Zlatna arena za režiju:
    Srđan Karanović za režiju filma Nešto između
    Zlatna arena za scenarij:
    Živojin Pavlović i Slobodan Golubović Leman za scenarij filma Zadah tela
    Zlatna arena za kameru:
    Živko Zalar za snimateljski rad u filmu Nešto između
    Zlatna arena za glazbu:
    Zoran Simjanović za glazbu u filmu Balkan ekspres
    Zlatna arena za scenografiju:
    Niko Matul za scenografiju u filmu Suton
    Zlatna arena za kostimografiju:
    Saša Kuljač za kostimografiju u filmu Nešto između
    Zlatna arena za ton:
    Hanna Preuss za ton u filmu Eva
    Zlatna arena za montažu:
    Vuksan Lukovac za montažu filma Balkan ekspres
    Zlatna arena za masku:
    Eržebet Kovač i Halid Ređebašić za masku u filmu Igmanski marš
    Zlatna arena za glavnu mušku ulogu:
    Miki Manojlović za mušku ulogu u filmu Nešto između
    Zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
    Ljiljana Medješi za žensku ulogu u filmu Zadah tela
    Zlatna arena za sporednu mušku ulogu:
    Zijah Sokolović za mušku epizodnu ulogu u filmu Zadah tela
    Zlatnaa arena za sporednu žensku ulogu:
    Olivera Marković za žensku epizodnu ulogu u filmu Balkan ekspres
     
    Posebne nagrade
    Nagrada kritike ''Milton Manaki'':
    Karpo Godina za režiju filma Rdeči boogie ali kaj ti je deklica
    Nagrada ''Zlatni vijenac Studija'' režiseru- debitantu:
    Dragan Kresoja za režiju filma Još ovaj put
    Nagrada C.I.D.A.L.C.:
    Srđan Karanović za režiju filma Nešto između
    Nagrada ''Kokan Rakonjac'':
    Branko Baletić za režiju filma Balkan ekspres
    Nagrada lista ''Mladost'':
    Branko Baletić za režiju filma Balkan ekspres
    Nagrada Kodak-Foto:
    Predrag Popović za kameru u filmu Još ovaj put
    Nagrada ''Ruža Pazinke'':
    Miranda Caharija za ulogu u filmu Eva
    Nagrada žirija tjednika Studio '' Studijev jelen'':
    Balkan ekspres
    Nagrada "Vrata Pule“
    Mahovina na asfaltu, najviše glasova publike 


  • Balkanski špijun

    Sonja Savić

    31. PULSKI FILMSKI FESTIVAL
    21. - 28. srpnja 1984.

    Nagrade
    Velika zlatna arena:
    Balkanski špijun, Dušan Kovačević, Božidar Nikolić
    Zlatna arena za režiju:
    Rajko Grlić za režiju filma U raljama života
    Zlatna arena za scenarij:
    Branko Gradišnik za scenarij filma Leta odlučitve
    Zlatna arena za kameru:
    Goran Trbuljak za snimateljski rad u filmu Rani snijeg u Münchenu
    Zlatna arena za glazbu:
    Brana Živković za glazbu u filmu U raljama života
    Zlatna arena za scenografiju:
    Veljko Despotović za scenografiju u filmu Davitelj protiv davitelja
    Zlatna arena za kostimografiju:
    Nedežda Perović za kostimografiju u filmu O pokojniku sve najlepše
    Zlatna arena za ton:
    Siniša Jovanović za ton u filmu Davitelj protiv davitelja
    Zlatna arena za montažu:
    Andrija Zafranović za montažu filma Balkanski špijun
    Zlatna arena za masku:
    Berta Meglič za masku u omnibus-filmu Trije prispevki k slovenski blaznosti
    Zlatna arena za glavnu mušku ulogu:
    Danilo Stojković za mušku ulogu u filmu Balkanski špijun
    Zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
    Sonja Savić za žensku ulogu u filmu Šećerna vodica
    Zlatna arena za sporednu mušku ulogu:
    Fabijan Šovagović za mušku epizodnu ulogu u filmu Ambasdor
    Zlatna arena za sporednu žensku ulogu:
    Vesna Pećinac za žensku epizodnu ulogu u filmu Čudo neviđeno
     
    Posebne nagrade
    Posebna priznanja:
    Stanislav Somolani za snimateljski rad u filmu Čudo neviđeno
    Ute Fiedler za ulogu u filmu Rani snijeg u Münchenu
    Nagrada ''Zlatni vijenac Studija'' režiseru-debitantu:
    Dušan Kovačević i Božidar Nikolić za režiju filma Balkanski špijun
    Nagrada ''Kodak-Pathe“:
    Branko Perak za kameru u filmu Šećerna vodica
    Nagrada lista ''Mladost'':
    Bato Prelić za režiju filma Šećerna vodica
    Nagrada ''Ruža Pazinke'':
    Semka Sokolović-Bertok za ulogu u filmu U raljama života
    Nagrada žirija tjednika Studio '' Studijev jelen'':
    U raljama života
    Nagrada "Vrata Pule“
    Mala pljačka vlaka, najviše glasova publike 


  • Otac na službenom putu

    Abdulah Sidran

    32. PULSKI FILMSKI FESTIVAL
    20. - 27. srpnja 1985.

    Nagrade
    Velika zlatna arena:
    Otac na službenom putu, Emir Kusturica
    Zlatna arena za režiju:
    Emir Kusturica za režiju filma Otac na službenom putu
    Zlatna arena za scenarij:
    Abdulah Sidran za scenarij filma Otac na službenom putu
    Zlatna arena za kameru:
    Božidar Nikolić za snimateljski rad u filmu Život je lep
    Zlatna arena za glazbu:
    Živan Cvitković za glazbu u filmu Horvatov izbor
    Zlatna arena za scenografiju:
    Željko Senečić za scenografiju u filmu Ljubavna pisma s predumišljajem
    Zlatna arena za kostimografiju:
    Alenka Bartl za kostimografiju u filmu Dediščina
    Zlatna arena za ton:
    Gligor Pakoski za ton u filmu Jazol
    Zlatna arena za montažu:
    Filip Robar-Dorin za montažu filma Ovni in mamuti
    Zlatna arena za masku:
    Snježana Tomljenović za masku u filmu Crveni i crni
    Zlatna arena za glavnu mušku ulogu:
    Predrag Miki Manojlović za mušku ulogu u filmu Otac na službenom putu
    Zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
    Mirjana Karanović za žensku ulogu u filmu Otac na službenom putu
    Zlatna arena za sporednu mušku ulogu:
    Božidar Bunjevac za mušku epizodnu ulogu u filmu Ovni in mamuti
    Zlatna arena za sporednu žensku ulogu:
    Gordana Gadžić za žensku epizodnu u filmu Tajvanska kanasta
     
    Posebne nagrade
    Posebno priznanje:
    Irina Alferova za ulogu u filmu Ljubavna pisma s predumišljajem
    Nagrada kritike „Milton Manaki“:
    Emir Kusturica za režiju filma Otac na službenom putu
    Nagrada „Zlatni vijenac Studija“ režiseru-debitantu:
    Filip Robar-Dorin za režiju filma Ovni in mamuti
    Nagrada ''Kokan Rakonjac'':
    Nenad Dizdarević za režiju filma I to će proći
    Nagrada lista „Mladost“:
    Dinko Tucaković za režiju filma Šest dana juna i Filip Robar-Dorin za režiju filma Ovni in mamuti
    Nagrada „Kodak-Pathe“:
    Vilko Filač za kameru u filmu Butnskala
    Nagrada ''Ruža Pazinke'':
    Mirjana Karanović za ulogu u filmu Otac na službenom putu
    Nagrada "Zlatni gladijator“:
    Bora Drašković za režiju filma Život je lep
    Nagrada žirija tjednika Studio „Studijev jelen“:
    Emir Kusturica za režiju filma Otac na službenom putu
    Nagrada "Zlatna vrata Pule“
    Otac na službenom putu, najviše glasova publike 


  • Lepota poroka

    Srećna nova '49.

    33. PULSKI FILMSKI FESTIVAL
    17. - 25. srpnja 1986.


    Nagrade
    Velika zlatna arena:
    Srećna nova '49., Stole Popov
    Zlatna arena za režiju:
    Lordan Zafranović za režiju filma Večernja zvona
    Zlatna arena za scenarij:
    Goran Mihić za scenarij filma Srećna nova '49.
    Zlatna arena za kameru:
    Goran Trbuljak za snimateljski rad u filmu San o ruži
    Zlatna arena za glazbu:
    Ljupčo Konstantinov za glazbu u filmu Srećna nova '49.
    Zlatna arena za scenografiju:
    Dinka Jeričević za scenografiju u filmu Za sreću je potrebno troje
    Zlatna arena za kostimografiju:
    Irena Felicijan za kostimografiju u filmu Kormoran
    Zlatna arena za ton:
    Matijaž Janežič za ton u filmu Kormoran
    Zlatna arena za montažu:
    Andrija Zafranović za montažu u filmu Večernja zvona
    Zlatna arena za masku:
    Radmila Ivatović za masku u filmu Srećna nova '49.
    Zlatna arena za glavnu mušku ulogu:
    Rade Šerbedžija za mušku ulogu u filmu Večernja zvona
    Zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
    Mira Furlan za žensku ulogu u filmu Lepota poroka
    Zlatna arena za sporednu mušku ulogu:
    Duško Kustovski za mušku epizodnu ulogu u filmu Srećna nova '49.
    Zlatna arena za sporednu žensku ulogu:
    Nada Đurevska za žensku epizodnu ulogu u filmu Od zlata jabuka
     
    Posebne nagrade
    Nagrada kritike ''Milton Manaki'':
    Zoran Tadić za režiju filma San o ruži i Stole Popov za režiju filma Srećna nova '49.
    Nagrada ''Zlatni vijenac Studija'' režiseru-debitantu:
    Anton Tomašič za režiju filma Kormoran
    Nagrada lista "Mladost“:
    Miljenko Dereta za režiju filma Špadijer – jedan život
    Nagrada "Kodak-Pathe“:
    Tomislav Pinter za kameru u filmu Bal na vodi
    Nagrada "Ruža Pazinke“:
    Olivera Marković za ulogu u filmu Obećana zemlja
    Nagrada za najpoetičniji emotivni odnos lista "Polet“:
    Vladica Milosavljević i Svetozar Cvetković za uloge u filmu Srećna nova '49.
    Nagrada "Zlatni gladijator“:
    Stole Popov za režiju filma Srećna nova '49.
    Nagrada žirija tjednika Studio "Studijev jelen“:
    Lordan Zafranović za režiju filma Večernja zvona


  • Žarko Laušević

    Već viđeno

    34. PULSKI FILMSKI FESTIVAL
    18. – 25. srpnja 1987.

    Nagrade
    Velika zlatna arena:
    Već viđeno, Goran Marković
    Zlatna arena za režiju:
    Vladimir Blaževski za režiju filma Hi-Fi
    Zlatna arena za scenarij:
    Dejan Šorak za scenarij filma Oficir s ružom
    Zlatna arena za kameru:
    Radoslav Vladić za snimateljski rad u filmu Na putu za Katangu
    Zlatna arena za glazbu:
    Janez Gregorc za glazbu u filmu Ljubezni Blanke Kolak
    Zlatna arena za scenografiju:
    Kemal Hrustanović za scenografiju filma Život radnika
    Zlatna arena za kostimografiju:
    Milena Kumar za kostimografiju u filmu Ljubezni Blanke Kolak
    Zlatna arena za ton:
    Mladen Prebil i Predrag Stijačić za ton u filmu Život radnika
    Zlatna arena za montažu:
    Petar Marković za montažu u filmu Hi-Fi
    Zlatna arena za masku:
    Halid Redžebašić za masku u filmu Već viđeno
    Zlatna arena za glavnu mušku ulogu:
    Žarko Laušević za mušku ulogu u filmu Oficir s ružom
    Zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
    Anica Dobra za žensku ulogu u filmu Već viđeno
    Zlatna arena za sporednu mušku ulogu:
    Petar Božović za epizodnu mušku ulogu u filmu Već viđeno
    Zlatna arena za sporednu žensku ulogu:
    Vesna Trivalić za žensku epizodnu ulogu u filmu Oktoberfest
     
    Posebne nagrade:
    Nagrada kritike ''Milton Manaki'':
    Živojin Pavlović za režiju filma Na putu za Katangu
    Nagrada ''Zlatni vijenac Studija'' režiseru-debitantu:
    Živorad Tomić za režiju filma Kraljeva završnica
    Nagrada ''Kokan Rakonjac'':
    Miroslav Lekić za režiju filma Dogodilo se na današnji dan
    Nagrada lista ''Mladost'':
    Vladimir Blaževski za režiju filma Hi-Fi
    Nagrada Kodak-Foto:
    Mišo Samoilovski za kameru u filmu Hi-Fi
    Nagrada ''Ruža Pazinke'':
    Ružica Sokić za ulogu u filmu Oktoberfest
    Nagrada za najpoetičniji emotivni odnos lista "Polet“:
    Ksenija Paić i Žarko Laušević za uloge u filmu Oficir s ružom
    Nagrada "Zlatni gladijator“:
    Živojin Pavlović za režiju filma Na putu za Katangu
    Nagrada žirija tjednika Studio ''Studijev jelen'':
    Goran Paskaljević za režiju filma Anđeo čuvar
     


  • Život sa stricem

    Glembajevi

    35. PULSKI FILMSKI FESTIVAL
    23. - 30. srpnja 1988.

    Nagrade
    Velika zlatna arena:
    Život sa stricem, Krsto Papić
    Zlatna arena za režiju:
    Žarko Dragojević za režiju filma Kuća pored pruge
    Zlatna arena za scenarij:
    Žarko Dragojević za scenarij filma Kuća pored pruge
    Zlatna arena za kameru:
    Boris Gortinski za snimateljski rad u filmu Zaboravljeni
    Zlatna arena za glazbu:
    Gjon Gjevelekaj za glazbu u filmu Rojet e mjegullës (Čuvari magle)
    Zlatna arena za scenografiju:
    Snježana Petrović za scenografiju u filmu Slučaj Harms
    Zlatna arena za kostimografiju:
    Ika Škomrlj za kostimografiju u filmu Glembajevi
    Zlatna arena za ton:
    Matjaž Janežič za ton u filmu Odpadnik
    Zlatna arena za montažu:
    Branislava Čeperac za montažu filma Za sada bez dobrog naslova
    Zlatna arena za masku:
    Vuka Radosavljević za masku u filmu Neka čudna zemlja
    Zlatna arena za glavnu mušku ulogu:
    Mustafa Nadarević za mušku ulogu u filmu Glembajevi
    Zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
    Neda Arnelić za žensku ulogu u filmu Haloa - Praznik kurvi
    Zlatna arena za sporednu mušku ulogu:
    Ljubiša Samardžić za mušku epizodnu ulogu u filmu Kuća pored pruge
    Zlatna arena za sporednu žensku ulogu:
    Ena Begović za žensku epizodnu ulogu u filmu Glembajevi
     
    Posebne nagrade
    Nagrada ''Zlatni vijenac Studija'' režiseru-debitantu:
    Branko Šmit za režiju filma Sokol ga nije volio
    Nagrada ''Kokan Rakonjac'':
    Slobodan D. Pešić za režiju filma filmu Slučaj Harms
    Nagrada ''Ruža Pazinke'':
    Mira Furlan za ulogu u filmu Braća po materi
    Nagrada za najpoetičniji emotivni odnos lista "Polet“:
    Alma Prica i Davor Janjić za uloge u filmu Život sa stricem
    Nagrada "Zlatni gladijator“:
    Krsto Papić za režiju filma Život sa stricem
    Nagrada žirija tjednika Studio ''Studijev jelen'':
    Krsto Papić za režiju filma Život sa stricem
    Nagrada "Vrata Pule“
    Život sa stricem, najviše glasova publike


  • Kuduz

    Sabirni centar

    36. PULSKI FILMSKI FESTIVAL
    18. - 25. kolovoza 1989.

    Nagrade
    Velika zlatna arena:
    Sabirni centar, Goran Marković
    Velika srebrna arena:
    Kuduz, Ademir Kenović
    Velika brončana arena:
    Hamburg Altona, Vedran Mihletić, Mladen Mitrović, Dragutin Krencer
    Zlatna arena za režiju:
    Joža Pogačnik za režiju filma Kavarna Astoria
    Zlatna arena za scenarij:
    Dušan Kovačević za scenarij filma Sabirni centar
    Zlatna arena za kameru:
    Tomislav Pinter za snimateljski rad u filmu Đavolji raj
    Zlatna arena za glazbu:
    Arsen Dedić za glazbu u filmu Donator
    Zlatna arena za scenografiju:
    Slobodan Rundo za scenografiju u filmu Iskušavanje đavola
    Zlatna arena za kostimografiju:
    Biljana i Ljiljana Dragović za kostimografiju u filmu Boj na Kosovu
    Zlatna arena za ton:
    Nenad Vukadinović za ton u filmu Kako je propao rokenrol
    Zlatna arena za montažu:
    Goran Terzić, Mustafa Prešev i Snežana Ivanović za montažu filma Kako je propao rokenrol
    Zlatna arena za glavnu mušku ulogu:
    Janez Hočevar za mušku ulogu u filmu Kavarna Astoria
    Zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
    Snežana Bogdanović za žensku ulogu u filmu Kuduz
    Zlatna arena za sporednu mušku ulogu:
    Fabijan Šovagović za mušku epizodnu ulogu u filmu Čovjek koji je volio sprovode
    Zlatna arena za sporednu žensku ulogu:
    Radmila Živković za žensku epizodnu ulogu u filmu Sabirni centar
     
    Posebne nagrade
    Posebno priznanje:
    Anna Adamek i Anna Lewandowski za masku u filmu Boj na Kosovu
    Specijalna zlatna arena:
    Mladen Prebil za ton u filmovima Donator i Čovjek koji je volio sprovode
    Ivica Matić za režiju filma Žena s krajolikom
    Nagrada ''Zlatni vijenac Studija'' režiseru-debitantu:
    Ademir Kenović za režiju filma Kuduz
    Nagrada ''Kokan Rakonjac'':
    Ademir Kenović za režiju filma Kuduz
    Nagrada Kodak-Pathe:
    Tomislav Pinter za kameru u filmovima Sabirni centar i Đavolji raj
    Nagrada ''Ruža Pazinke'':
    Snježana Bogdanović za ulogu u filmu Kuduz
    Nagrada "Zlatni gladijator“:
    Ademir Kenović za režiju filma Kuduz
    Nagrada žirija tjednika Studio ''Studijev jelen'':
    Ademir Kenović za režiju filma Kuduz
    Nagrada "Zlatna vrata Pule“:
    Kuduz, najviše glasova publike


  • Gluvi barut

    Stela

    37. PULSKI FILMSKI FESTIVAL
    30 lipnja - 7. srpnja 1990.

    Nagrade
    Velika zlatna arena:
    Gluvi barut, Bato čengić
    Velika srebrna arena:
    Ljeto za sjećanje, Bruno Gamulin
    Velika brončana arena:
    Granica, Zoran Masirević
    Zlatna arena za režiju:
    Filip Robar Dorin za režiju filma Veter v mreži
    Zlatna arena za scenarij:
    Ferenc Deak za scenarij filma Granica
    Zlatna arena za kameru:
    Jure Pervanje za snimateljski rad u filmu Veter v mreži
    Zlatna arena za glazbu:
    Goran Bregović za glazbu u filmu Gluvi barut
    Zlatna arena za scenografiju:
    Janez Kovič za scenografiju filma Do konca in naprej
    Zlatna arena za ton:
    Ruben Albahari za ton u filmu Orao
    Zlatna arena za montažu:
    Karpo Godina za montažu filma Umetni raj
    Zlatna arena za masku:
    Snježana Tomljenović za masku u filmu Gluvi barut
    Zlatna arena za glavnu mušku ulogu:
    Branislav Lečić za mušku ulogu u filmu Gluvi barut
    Zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
    Mirjana Joković za žensku ulogu u filmu Granica
    Zlatna arena za sporednu mušku ulogu:
    Zaim Muzaferija za mušku epizodnu ulogu u filmu Stanica običnih vozova
    Zlatna arena za sporednu žensku ulogu:
    Anja Popović za žensku epizodnu ulogu u filmu Početni udarac
     
    Posebne nagrade
    Posebno priznanje:
    Marija Marić za režiju i glumačkoj ekipi filma Tinereţe frîntă (Slomljena mladost)
    Specijalna zlatna arena:
    Viba film (Ljubljana) i Avala film (Beograd) za kvalitete globalnog produkcijskog dizajna domaćeg filma
    Nagrada ''Kokan Rakonjac'':
    Zoran Maširević za režiju filma Granica
    Nagrada YU Fipresci:
    Bata Čengić za režiju filma Gluvi barut
    Nagrada ''Ruža Pazinke'':
    Anja Šovagović-Despot za ulogu u filmu Stela
    Nagrada "Zlatni gladijator“:
    Bata Čengić za režiju filma Gluvi barut
    Nagrada žirija tjednika Studio ''Studijev jelen'':
    Stela

  • 38. PULSKI FILMSKI FESTIVAL
    26. srpnja - 2. kolovoza 1991.

    FESTIVAL JE OTKAZAN!


  • Priča iz Hrvatske


    Čaruga

    39. PULSKI FILMSKI FESTIVAL
    17. - 20. srpnja 1992.

    Nagrade
    Zlatna arena za režiju:
    Krsto Papić za režiju filma Priča iz Hrvatske
    Zlatna arena za scenarij:
    Lada Kaštelan i Zrinka Ogresta za scenarij filma Krhotine
    Zlatna arena za kameru:
    Goran Trbuljak za kameru u filmu Kamenita vrata
    Zlatna arena za glazbu:
    Davor Rocco za glazbu u filmu Vrijeme ratnika
    Zlatna arena za scenografiju:
    Željko Senečić za scenografiju u filmu Čaruga
    Zlatna arena za kostimografiju:
    Maja Galasso za kostimografiju u filmu Čaruga
    Zlatna arena za ton:
    Mladen Pervan i Ruben Albahari za ton u filmu Vrijeme ratnika
    Zlatna arena za montažu:
    Martin Tomić za montažu filma Kamenita vrata
    Zlatna arena za masku:
    Snježana Tomljenović i Halid Redžebašić za masku u filmu Đuka Begović
    Zlatna arena za glavnu mušku ulogu:
    Sven Lasta za glavnu mušku ulogu u filmu Školjka u šumi
    Zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
    Mirta Zečević za glavnu žensku ulogu u filmu Luka
    Zlatna arena za sporednu mušku ulogu:
    Damir Lončar za mušku epizodnu ulogu u filmu Luka
    Zlatna arena za sporednu žensku ulogu:
    Zoja Odak za žensku epizodnu ulogu u filmu Priča iz Hrvatske
     
    Posebne nagrade
    Počasna Zlatna arena za životno djelo:
    Krešo Golik, redatelj
    Fabijan Šovagović, glumac
    Vjesnikova nagrada publike ''Jelen'':
    Priča iz Hrvatske


  • Fabijan Šovagović

    Kontesa Dora

    40. PULSKI FILMSKI FESTIVAL
    22. - 25. srpnja 1993.


    Nagrade
    Zlatna arena za najbolji film:
    Kontesa Dora, Zvonimir Berković
    Zlatna arena za režiju:
    Davor Žmegač za režiju filma Zlatne godine
    Zlatna arena za scenarij:
    Zvonimir Berković za scenarij filma Kontesa Dora
    Zlatna arena za kameru:
    Slobodan Trninić za kameru u filmu Zlatne godine
    Zlatna arena za glazbu:
    Igor Kuljerić za glazbu u filmu Kontesa Dora
    Zlatna arena za glavnu mušku ulogu:
    Ilija Ivezić za glavnu mušku ulogu u filmu Zlatne godine
    Zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
    Alma Prica za glavnu žensku ulogu u filmu Kontesa dora
    Zlatna arena za sporednu mušku ulogu:
     
    Posebne nagrade
    Posebno priznanje:
    Petar Krelja za režiju filmova Na sporednom kolosijeku i Ana i njezina braća iz omnibusa Hrvatski triptih
    Vjesnikova nagrada publike ''Jelen'':
    Kontesa Dora


  • Cijena života

    41. PULSKI FILMSKI FESTIVAL
    23. - 29. srpnja 1994.

    Nacionalni natjecateljski program je otkazan. Jedini hrvatski cjelovečernji film koji je snimljen između prethodnog i ovog festivala bio je film Bogdana Žižića Cijena života Graphisa i Jadran filma koji je i otvorio smotru Filmskih večeri u Areni.


  • Isprani

    Zrinko Ogresta

    42. PULSKI FILMSKI FESTIVAL
    24. - 30. srpnja 1995.

    Nagrade
    Zlatna arena za najbolji film:
    Isprani, Zrinko Ogresta
    Zlatna arena za režiju:
    Zrinko Ogresta za režiju filma Isprani
    Zlatna arena za scenarij:
    Lukas Nola za scenarij filma Svaki put kad se rastajemo
    Zlatna arena za kameru:
    Tomislav Pinter za kameru u filmu Svaki put kad se rastajemo
    Zlatna arena za glazbu:
    Zrinko Tutić za glazbu u filmu Putovanje tamnom polutkom
    Zlatna arena za scenografiju:
    Ivica Trpčić za scenografiju u filmu Anđele moj dragi
    Zlatna arena za kostimografiju:
    Vjera Ivanković za kostimografiju u filmu Svaki put kad se rastajemo
    Zlatna arena za montažu:
    Josip Podvorac za montažu filma Isprani
    Zlatna arena za glavnu mušku ulogu:
    Filip Šovagović za glavnu mušku ulogu u filmu Isprani
    Zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
    Katarina Bistrović-Darvaš za glavnu žensku ulogu u filmu Isprani
    Zlatna arena za sporednu mušku ulogu:
    Mustafa Nadarević za mušku epizodnu ulogu u filmu Isprani
    Zlatna arena za sporednu žensku ulogu:
    Nadežda Perišić za žensku epizodnu ulogu u filmu Svaki put kad se rastajemo
     
    Posebne nagrade:
    Velika Zlatna arena za životno djelo:
    Branko Lustig, pomoćnik redatelja i producent
    Posebna zlatna arena:
    Ruben Albahari za kvalitetu tona u filmovima festivalske produkcije
    Autorima filmova prikazanih na Danu posvećenom Sarajevu i Bosni i Hercegovini
    Ivan Salaj za film Vidimo se
    Vjesnikova nagrada publike ''Jelen'':
    Gospa
    Vjesnikova nagrada ''Breza'' najboljem debitantu:
    Jelena Rajković za režiju filma Noć za slušanje
    Nagrada "Zlatna vrata Pule“:
    Gospa, najviše glasova publike 


  • Kako je počeo rat na mom otoku

    Sedma kronika

    43. PULSKI FILMSKI FESTIVAL
    7. - 10. kolovoza 1996.


    Nagrade
    Velika zlatna arena za režiju:
    Vinko Brešan za režiju filma Kako je počeo rat na mom otoku
    Zlatna arena za scenarij:
    Nino Škrabe za scenarij filma Ne zaboravi me
    Zlatna arena za kameru:
    Vjekoslav Vrdoljak za kameru u filmu Nusikaja
    Zlatna arena za glazbu:
    Davor Rocco za glazbu u filmu Prepoznavanje
    Zlatna arena za scenografiju:
    Ivan Ivan za scenografiju filma Nusikaja
    Zlatna arena za kostimografiju:
    Vanda Ninić za kostimografiju u filmu Kako je počeo rat na mom otoku
    Zlatna arena za ton:
    Mladen Pervan za ton u filmu Ne zaboravi me
    Zlatna arena za montažu:
    Vesna Štefić za montažu filma Prepoznavanje
    Zlatna arena za masku:
    Snježana Tomljenović za masku u filmu Sedma kronika
    Velika zlatna arena za glavnu mušku ulogu:
    Rene Medvešek za glavnu mušku ulogu u filmu Sedma kronika
    Velika zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
    Nataša Dorčić za glavnu žensku ulogu u filmu Prepoznavanje
    Zlatna arena za sporednu mušku ulogu:
    Josip Genda za mušku epizodnu ulogu u filmu Sedma kronika
    Zlatna arena za sporednu žensku ulogu:
    Matija Prskalo za žensku epizodnu ulogu u filmu Kako je počeo rat na mom otoku
     
    Posebne nagrade
    Nagrada "Kodak“:
    Vjekoslav Vrdoljak za kameru u filmu Nusikaja i Enes Midžić za kameru u filmu Sedma kronika
    Nagrada "Zlatna vrata Pule“:
    Kako je počeo rat na mom otoku, najviše glasova publike


  • Mondo Bobo

    Alma Prica

    44. PULSKI FILMSKI FESTIVAL
    24. - 27. srpnja 1997.


    Nagrade
    Velika zlatna arena za režiju:
    Goran Rušinović za režiju filma Mondo Bobo
    Zlatna arena za scenarij:
    Branko Schmidt za scenarij filma Božić u beču
    Zlatna arena za kameru:
    Goran Trbuljak za kameru u filmu Treća žena
    Zlatna arena za glazbu:
    Arsen Dedić za glazbu u filmu Pont Neuf
    Zlatna arena za scenografiju:
    Grubimix Labyrinth za scenografiju filma Mondo Bobo
    Zlatna arena za kostimografiju;
    Lada Gamulin za kostimografiju u filmu Treća žena
    Zlatna arena za ton:
    Mladen Pervan i Boris Grgurić za ton u filmu Božić u beču
    Zlatna arena za montažu:
    Bernarda Fruk i Ivana Fumić za montažu filma Mondo Bobo
    Zlatna arena za masku:
    Snježana Tomljanović za masku u filmu Ruso meso
    Velika zlatna arena za glavnu mušku ulogu:
    Sven Medvešek za glavnu mušku ulogu u filmu Mondo Bobo,
    Velika zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
    Ena Begović za glavnu žensku ulogu u filmu Treća žena
    Zlatna arena za sporednu mušku ulogu:
    Drago Krča za mušku epizodnu ulogu u filmu Božić u beču
    Zlatna arena za sporednu žensku ulogu:
    Alma Prica za žensku epizodnu ulogu u filmu Treća žena
     
    Posebne nagrade
    Velika zlatna arena za cjelokupni autorski doprinos hrvatskoj filmskoj umjetnosti:
    Zoran Tadić, redatelj filma Treća žena
    Nagrada "Zlatna vrata Pule“:
    Mondo Bobo, najviše glasova publike


  • Kad mrtvi zapjevaju

    Tri muškarca Melite Žganjer

    45. PULSKI FILMSKI FESTIVAL
    29. srpnja - 1. kolovoza 1998.


    Nagrade
    Velika zlatna arena za režiju:
    Krsto Papić za režiju filma Kad mrtvi zapjevaju
    Zlatna arena za scenarij:
    Snježana Tribuson za scenarij filma Tri muškarca Melite Žganjer
    Zlatna arena za kameru:
    Goran Trbuljak za kameru u filmu Transatlantic
    Zlatna arena za glazbu:
    Zrinko Tutić za glazbu u filmu Kad mrtvi zapjevaju
    Zlatna arena za scenografiju:
    Vladimir Domitrović za scenografiju u filmu Tri muškarca Melite Žganjer
    Zlatna arena za kostimografiju
    Ruta Knežević za kostimografiju u filmu Transatlantic
    Zlatna arena za montažu:
    Marina Barac za montažu filma Tri muškarca Melite Žganjer
    Zlatna arena za masku:
    Marija Dziewulska za masku u filmu Transatlantic
    Velika zlatna arena za glavnu mušku ulogu:
    Filip Šovagović za glavnu mušku ulogu u filmu Transatlantic
    Velika zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
    Sandra Lončarić za glavnu žensku ulogu u filmu Zavaravanje
    Zlatna arena za sporednu mušku ulogu:
    Ivo Gregurević za mušku epizodnu ulogu u filmu Tri muškarca Melite Žganjer
    Zlatna arena za sporednu žensku ulogu:
    Suzana Nikolić za žensku epizodnu ulogu u filmu Tri muškarca Melite Žganjer
     
    Posebne nagrade
    Velika zlatna arena za cjelokupni autorski doprinos hrvatskoj filmskoj umjetnosti:
    Boris Dvornik, glumac
    Vjesnikova nagrada ''Breza'' za najbolje debitantsko ostvarenje:
    Mirjana Rogina za ulogu u filmu Tri muškarca Melite Žganjer
    Nagrada ''Oktavijan'' Hrvatskog društva filmskih kritičara za najbolji film:
    Tri muškarca Melite Žganjer redateljice Snježane Tribuson –
    Nagrada "Zlatna vrata Pule“:
    Kad mrtvi zapjevaju, najviše glasova publike 


  • Bogorodica

    Da mi je biti morski pas

    46. PULSKI FILMSKI FESTIVAL
    12. - 15. kolovoza 1999.


    Nagrade
    Velika zlatna arena za najbolji film:
    Bogorodica, Neven Hitrec
    Zlatna arena za režiju:
    Zrinko Ogresta za režiju filma Crvena prašina
    Zlatna arena za scenarij:
    Goran Tribuson i Zrinko Ogresta za scenarij filma Crvena prašina
    Zlatna arena za kameru:
    Vjekoslav Vrdoljak za kameru u filmu Garcia
    Zlatna arena za glazbu:
    Đelo Jusić za glazbu u filmu Dubrovački suton
    Zlatna arena za scenografiju:
    Gorana Stepan za scenografiju u filmu Da mi je biti morski pas
    Zlatna arena za kostimografiju:
    Ruta Knežević za kostimografiju u filmu Da mi je biti morski pas
    Zlatna arena za zvuk:
    Mladen Pervan i ''Gama studio'' za zvuk u filmu Dubrovački suton
    Zlatna arena za montažu:
    Josip Podvorac za montažu filma Crvena prašina
    Zlatna arena za masku:
    Sadika Bečić i Verica Grgurić za masku u filmu Da mi je biti morski pas
    Zlatna arena za glavnu mušku ulogu:
    Ivo Gregurević za glavnu mušku ulogu u filmu Bogorodica
    Zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
    Lucija Šerbedžija za glavnu žensku ulogu u filmu Bogorodica
    Zlatna arena za sporednu mušku ulogu:
    Ante Vican za mušku epizodnu ulogu u filmu Crvena prašina
    Zlatna arena za sporednu žensku ulogu:
    Edita Majić za žensku epizodnu ulogu u filmu Da mi je biti morski pas
     
    Posebne nagrade:
    Velika zlatna arena:
    Vanja Drach za uloge u filmovima Bogorodica i Garcia te za cjelokupan doprinos hrvatskoj filmskoj umjetnosti
    Vjesnikova nagrada ''Breza'' za najbolje debitantsko ostvarenje:
    Neven Hitrec za režiju filma Bogorodica
    Nagrada ''Oktavijan'' Hrvatskog društva filmskih kritičara za najbolji film:
    Da mi je biti morski pas (Ognjen Sviličić)
    Nagrada "Zlatna vrata Pule“:
    Crvena prašina, najviše glasova publike


  • Maršal

    Blagajnica hoće ići na more

    47. PULSKI FILMSKI FESTIVAL
    27. - 30. srpnja 2000.

    Nagrade
    Velika zlatna arena za najbolji film:

    Maršal, Vinko Brešan
    Zlatna arena za režiju:
    Lukas Nola za režiju filma Nebo, sateliti
    Zlatna arena za scenarij:
    Ivo Brešan i Vinko Brešan za scenarij filma Maršal
    Zlatna arena za kameru:
    Darko Šuvak za kameru u filmu Nebo, sateliti
    Zlatna arena za glazbu:
    Mate Matišić za glazbu u filmu Maršal
    Zlatna arena za scenografiju:
    Ivica Trpčić za scenografiju u filmu Je li jasno, prijatelju
    Zlatna arena za kostimografiju:
    Ksenija Jeričević za kostime u filmu Nebo, sateliti
    Zlatna arena za zvuk:
    Toni Jerković, Gordan Fučkar i Dubravka Premar za zvuk u filmu Nebo, sateliti
    Zlatna arena za montažu:
    Tomislav Pavlic za montažu u filmu Blagajnica hoće ići na more
    Zlatna arena za masku:
    Janoš Kalja za masku u filmu Maršal
    Zlatna arena za glavnu mušku ulogu:
    Ilija Ivezić za glavnu mušku ulogu u filmu Maršal
    Zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
    Dora Polić za glavnu žensku ulogu u filmu Blagajnica hoće ići na more
    Zlatna arena za sporednu mušku ulogu:
    Dejan Aćimović za mušku epizodnu ulogu u filmu Je li jasno, prijatelju
    Zlatna arena za sporednu žensku ulogu:
    Nina Violić za žensku epizodnu ulogu u filmu Blagajnica hoće ići na more

    Posebne nagrade
    Velika zlatna arena:

    Branko Bauer, redatelj, za cjelokupni filmski opus i autorski doprinos hrvatskom filmu
    Vjesnikova nagrada "Breza" za najbolje debitantsko ostvarenje:
    Dalibor Matanić za režiju filma Blagajnica hoće ići na more
    Nagrada "Kodak":
    Darko Šuvak za kameru u filmu Nebo, sateliti
    Nagrada "Sinchro film&video":
    Vinko Brešan za režiju filma Maršal
    Nagrada "Zlatna vrata Pule":
    Maršal, najviše glasova publike


  • Polagana predaja

    Kraljica noći

    48. PULSKI FILMSKI FESTIVAL
    22. - 30. srpnja 2001.


    Nagrade
    Velika zlatna arena za najbolji film:
    Polagana predaja, Bruno Gamulin
    Zlatna arena za produkciju:
    Kraljica noći, Branko Schmidt
    Zlatna arena za scenarij:
    Josip Cvenić za scenarij filma Kraljica noći
    Zlatna arena za kameru:
    Mirko Pivčević za kameru u filmu Sami
    Zlatna arena za glazbu:
    Davor Rocco za glazbu u filmu Polagana predaja
    Zlatna arena za scenografiju:
    Željko Senečić za scenografiju u filmu Polagana predaja
    Zlatna arena za kostimografiju:
    Ana Savić-Gecan za kostimografiju u filmu Sami
    Zlatna arena za glavnu mušku ulogu:
    Filip Šovagović za glavnu mušku ulogu u filmu Polagana predaja
    Zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
    Lucija Šerbedžija za glavnu žensku ulogu u filmu Polagana predaja
     
    Posebne nagrade
    Velika zlatna arena za cjelokupni autorski doprinos hrvatskoj filmskoj umjetnosti:
    Vatroslav Mimica, redatelj
    Posebna Zlatna arena:
    Lukas Nola za režiju filma Sami
    Vjesnikova nagrada ''Breza'' za najbolje debitantsko ostvarenje:
    Zoran Sudar za režiju filma Posljednja volja
    Vjesnikova nagrada ''Krešo Golik'' za životni doprinos u filmskoj umjetnosti:
     Boris Dvornik, glumac
    Nagrada "Zlatna vrata Pule“:
    Posljednja volja, najviše glasova publike
     
    Nagrade Programa europskog filma:
    Velika zlatna arena:
    101 Reykjavik (Balltasar Kormakur)
    Zlatna arena za kinestetičke vrijednosti:
    Tom Tykwer za kinestetičke vrijednosti u filmu Der Krieger und die Kaiserin (Princeza i ratnik)
    Zlatna arena za režiju:
    Jan van de Velde za režiju filma Lek (Curenje)
    Zlatna arena za najbolju filmsku ideju i scenarij:
    Doriana Leondeff i Silvio Soldini za film Pane e tulipani (Kruh i tulipani)
    Zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
    Tijana Kondić za glavnu žensku ulogu u filmu Nataša
    Zlatna arena za glavnu mušku ulogu:
    Bruno Ganz za glavnu mušku ulogu u filmu Pane e tulipani (Kruh i tulipani)
    Posebno priznanje:
    Lukas Moodysson za režiju filma Tillsammans (Zajedno)


  • Fine mrtve djevojke

    Prezimiti u Riju

    49. PULSKI FILMSKI FESTIVAL
    20. - 25. srpnja 2002.


    Nagrade
    Velika zlatna arena za najbolji film:
    Fine mrtve djevojke, Dalibor Matanić
    Zlatna arena za režiju:
    Dalibor Matanić za režiju filma Fine mrtve djevojke
    Zlatna arena za scenarij:
    Goran Tribuson za scenarij filma Ne dao Bog većeg zla
    Zlatna arena za produkciju:
    Alka film za produkciju filma Fine mrtve djevojke
    Zlatna arena za kameru:
    Silvije Jesenković za kameru u filmu Serafin, svjetioničarev sin
    Zlatna arena za glazbu:
    Dalibor Pavičić za glazbu u filmu Prezimiti u Riu
    Zlatna arena za scenografiju:
    Mladen Ožbolt za scenografiju u filmu Prezimiti u Riu
    Zlatna arena za kostimografiju:
    Ruta Knežević za kostimografiju u filmu Prezimiti u Riu
    Zlatna arena za montažu:
    Marina Barac za montažu filma Ne dao Bog većeg zla
    Zlatna arena za glavnu mušku ulogu:
    Ivo Gregurević za glavnu mušku ulogu u filmu Fine mrtve djevojke
    Zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
    Leona Paraminski za glavnu žensku ulogu u filmu Prezimiti u Riu
    Zlatna arena za sporednu mušku ulogu:
    Ivica Vidović za mušku sporednu ulogu u filmu Fine mrtve djevojke
    Zlatna arena za sporednu žensku ulogu:
    Olga Pakalović za žensku sporednu ulogu u filmu Fine mrtve djevojke
     
    Posebne nagrade
    Vjesnikova nagrada ''Breza'' za najbolje debitantsko ostvarenje:
    Kristijan Milić i Goran Kulenović za režiju omnibus filma 24 sata
    Nagrada ''Fabijan Šovagović'' istaknutoj glumici/glumcu za izuzetan doprinos hrvatskoj kinematografiji:
    Mia Oremović, glumica
    Nagrada ''Oktavijan'' Hrvatskog društva filmskih kritičara za najbolji film:
    Fine mrtve djevojke
    Nagrada Synchro film&video:
    Fine mrtve djevojke
    Nagrada ''Kodak''
    Silvije Jesenković za kameru u filmu Serafin, svjetioničarev sin
    Nagrada "Zlatna vrata Pule“:
    Fine mrtve djevojke, najviše glasova publike
    Nagrade Programa europskog filma:
    Velika zlatna arena:
    Lundi matin (Ponedjeljak ujutro) - Otar Iosseliani
    Zlatna arena za scenarij:
    Krzysztof Kieslowski i Krzysztof Piesiewicz za scenarij filma Heaven (Nebesa)
    Zlatna arena za žensku ulogu:
    Isabelle Huppert za žensku ulogu u filmu La pianiste
    Zlatna arena za mušku ulogu:
    Giovanni Ribisi za mušku ulogu u filmu Heaven (Nebesa)
    Posebno priznanje:
    Maximilian Schell za režiju filma Meine Schwester Maria (Moja sestra Maria) 


  • Svjedoci

    Tu

    50. PULSKI FILMSKI FESTIVAL
    19. - 24. srpnja 2003.


    Velika zlatna arena za najbolji film:
    Tu, Zrinko Ogresta
    Zlatna arena za režiju:
    Vinko Brešan za režiju filma Svjedoci
    Zlatna arena za scenarij:
    Jurica Pavičić i Živko Zalar za scenarij filma Svjedoci
    Zlatna arena za kameru:
    Živko Zalar za snimateljski rad na filmu Svjedoci
    Zlatna arena za montažu:
    Josip Podvorac za montažu fima Tu
    Zlatna arena za glazbu:
    Mate Matišić za glazbu u filmu Svjedoci
    Zlatna arena za scenografiju:
    Ivica Trpčić i Kemal Hrustanović za scenografiju u filmu Konjanik
    Zlatna arena za kostimografiju:
    Ante Tonči Vladislavič za kostimografiju u filmu Svjetsko čudovište
    Zlatna arena za najbolju glavnu žensku ulogu:
    Alma Prica za ulogu u filmu Svjedoci
    Zlatna Arena za najbolju sporednu žensku ulogu:
    Dubravka Ostojić za ulogu u filmu Ispod crte
    Zlatna Arena za najbolju glavnu mušku ulogu:
    Zlatko Crnković za ulogu u filmu Tu
    Zlatna Arena za najbolju sporednu mušku ulogu:
    Danko Ljuština za ulogu u filmu Konjanik
     
    Posebne nagrade
    Vjesnikova nagrada ''Breza'' za najboljeg debitanta:
    Zvonimir Jurić za režiju filma Onaj koji će ostati neprimijećen
    Nagrada Oktavijan Hrvatskoga društva filmskih kritičara:
    Svjedoci
    Nagrada "Zlatna vrata Pule“:
    Ispod crte, najviše glasova publike


  • Duga mračna noć

    Oprosti za kung fu

    51. PULSKI FILMSKI FESTIVAL
    16. - 24. srpnja 2004.


    Velika zlatna arena za najbolji film:
    Duga mračna noć, Antun Vrdoljak
    Zlatna arena za režiju:
    Antun Vrdoljak za režiju filma Duga mračna noć
    Zlatna arena za scenarij:
    Antun Vrdoljak za scenarij filma Duga mračna noć
    Zlatna arena za najbolju glavnu žensku ulogu:
    Daria Lorenci za ulogu u filmu Oprosti za kung fu, Ognjen Sviličić
    Zlatna arena za najbolju sporednu žensku ulogu:
    Vera Zima za ulogu u filmu Oprosti za kung fu, Ognjen Sviličić
    Zlatna arena za najbolju glavnu mušku ulogu:
    Goran Višnjić za ulogu u filmu Duga mračna noć
    Zlatna arena za najbolju sporednu mušku ulogu:
    Vilim Matula za ulogu u filmu Sto minuta Slave, Dalibor Matanić
    Zlatna arena za kameru:
    Mirko Pivčević za snimateljski rad na filmu Ta divna splitska noć
    Zlatna arena za montažu:
    Dubravko Slunjski za montažu filma Ta divna splitska noć
    Zlatna arena za glazbu:
    Igor Kuljerić za glazbu u filmu Duga mračna noć
    Zlatna arena za scenografiju:
    Ivo Hušnjak za scenografiju u filmu Družba Isusova
    Zlatna Arena za kostimografiju:
    Ana Savić Gecan za kostimografiju u filmu Sto minuta Slave
     
    Posebne nagrade:
    Posebna Zlatna arena glumačkom ansamblu filma Duga mračna noć (Katarina Bistrović-Darvaš, Boris Dvornik, Tarik Filipović, Ivo Gregurević, Marija Kohn, Alen Liverić, Krešimir Mikić, Mustafa Nadarević, Goran Navojec, Žarko Potočnjak i Vera Zima)
    Vjesnikova nagrada Breza za najboljeg debitanta:
    Arsen Anton Ostojić za režiju filma Ta divna splitska noć
    Vjesnikova diploma za najbolju glumicu-debitanticu:
    Dora Fišter za ulogu u filmu Slučajna suputnica
    Nagrada Oktavijan Hrvatskoga društva filmskih kritičara:
    Ta divna splitska noć
    Nagrada Fabijan Šovagović (Hrvatskog društva filmskih redatelja glumcu ili glumici za izuzetni doprinos hrvatskoj kinematografiji):
    Ilija Ivezić
    Nagrada Marijan Rotar (pojedincima i ustanovama koji su podjednako idejama i djelima spojili Pulu i film):
    Fadil Hadžić
    Kodakova nagradu za najbolji snimateljski rad:
    Vjekoslav Vrdoljak za snimateljski rad na filmu Duga mračna noć
    Nagrada Synchro film i video:
    Oprosti za kung fu i Ta divna splitska noć
    Nagrada "Zlatna vrata Pule“:
    Duga mračna noć, najviše glasova publike
     
    Nagrade međunarodnog programa
    Nagrada HDFK za najbolji strani film:
    Whisky
    Nagrada kritičara za najbolji dokumentarni film:
    Hvatanje Friedmanovih i Život i smrt serijskog ubojice


  • Duga mračna noć

    Snivaj, zlato moje

    52. PULSKI FILMSKI FESTIVAL
    16. - 23. srpnja 2005.


    Velika zlatna arena za najbolji film:
    Što je Iva snimila 21. listopada 2003., Tomislav Radić
    Zlatna arena za režiju:
    Tomislav Radić za film Što je Iva snimila 21. listopada 2003.
    Zlatna arena za scenarij:
    Dejan Šorak za scenarij filma Dva igrača s klupe
    Zlatna arena za najbolju glavnu žensku ulogu:
    Anja Šovagović Despot za ulogu u filmu Što je Iva snimila 21. listopada 2003.
    Zlatna arena za najbolju sporednu žensku ulogu:
    Dora Lipovčan za ulogu u filmu Dva igrača s klupe
    Zlatna arena za najbolju glavnu mušku ulogu:
    Ivo Gregurević za ulogu u filmu Što je Iva snimila 21. listopada 2003.
    Zlatna arena za najbolju sporednu mušku ulogu:
    Dragan Despot za ulogu u filmu Pušća Bistra
    Zlatna arena za kameru:
    Vjekoslav Vrdoljak za snimateljski rad na filmu Dva igrača s klupe
    Zlatna arena za montažu:
    Slaven Zečević za montažu filma Snivaj, zlato moje
    Zlatna arena za glazbu:
    Darko Hajsek za glazbu u filmu Snivaj, zlato moje
    Zlatna arena za scenografiju:
    Mariju Iveziću za scenografiju u filmu Dva igrača s klupe
    Zlatna arena za kostimografiju:
    Željka Franulović za kostimografiju u filmu Snivaj, zlato moje
    Zlatna arena za masku:
    Snježana Gorup za masku u filmu Snivaj, zlato moje
    Zlatna arena za ton:
    Toni Jurković Snivaj, zlato moje
     
     
    Posebne nagrade:
    Vjesnikova nagrada Breza za najboljeg debitanta:
    Filip Šovagović za režiju filma Pušća Bistra
    Nagrada Oktavijan Hrvatskoga društva filmskih kritičara:
    Što je Iva snimila 21. listopada 2003.
    Nagrada tvrtke Kodak domaćem snimatelju za najbolji snimateljski rad u filmu hrvatske produkcije, u vrijednosti od 2.000 EUR u vidu Kodak negativa filmske trake:
    Vjekoslav Vrdoljak za film Dva igrača s klupe
    Nagrada tvrtke Synchro film i video iz Beča (2.000 EUR u obliku poklon bona za besplatne usluge u laboratoriju i postprodukciji te tvrtke u Beču:
    Što je Iva snimila 23. listopada 2003.
    Nagrada Fabijan Šovagović (Hrvatskog društva filmskih redatelja za posebni glumački prinos hrvatskoj kinematografiji):
    Ivica Vidović
    Nagrada "Zlatna vrata Pule“:
    Snivaj, zlato moje, najviše glasova publike
     
    Nagrade međunarodnog ocjenjivačkog suda
    Nagrada za najbolji film:
    Diler (Benedek Fliegauf)
    Posebna pohvala:
    Felicity Huffmann za ulogu u fimu Transamerica
    Lazar Ristovski za ulogu u filmu San zimske noći


  • Sve džaba

    Što je muškarac bez brkova

    53. PULSKI FILMSKI FESTIVAL
    15. - 22. srpnja 2006.


    Velika zlatna arena za najbolji film:
    Sve džaba, Antonio Nuić
    Zlatna arena za režiju:
    Antonio Nuić za režiju filma Sve džaba
    Zlatna arena za scenarij:
    Antonio Nuić za scenarij filma Sve džaba
    Zlatna arena za najbolju glavnu žensku ulogu:
    Zrinka Cvitešić za ulogu u filmu Što je muškarac bez brkova
    Zlatna arena za najbolju sporednu žensku ulogu:
    Nataša Janjić za ulogu u filmu Sve džaba
    Zlatna arena za najbolju glavnu mušku ulogu:
    Krešimir Mikić za ulogu u filmu Put lubenica
    Zlatna arena za najbolju sporednu mušku ulogu:
    Emir Hadžihafisbegović za ulogu u filmu Karaula
    Zlatna arena za kameru:
    Branko Linta za snimateljski rad na filmu Volim te
    Zlatna arena za montažu:
    Tomislav Pavlic za montažu fima Volim te
    Zlatna arena za glazbu:
    Tamara Obrovac za glazbu u filmu Što je muškarac bez brkova
    Zlatna arena za scenografiju:
    Mladen Ožbolt za scenografiju u fimu Put lubenica
    Zlatna arena za kostimografiju:
    Željko Nosić, Nina Silobrčić i Franc Prestieri za kostime u filmu Libertas
    Zlatna arena za ton:
    Mladen Pervan i Ranko Pauković za ton u filmu Put lubenica
    Zlatna arena za masku:
    Ana Bulajić Črček za masku u filmu Libertas
     
    Posebne nagrade:
    Vjesnikova nagrada Breza za najboljeg debitanta
    Toni Gojanović za ulogu u filmu Karaula
    Nagrada Oktavijan Hrvatskoga društva filmskih kritičara:
    Put lubenica
    Nagrada "Zlatna vrata Pule“:
    Što je muškarac bez brkova, najviše glasova publike
     
    Nagrade međunarodnog ocjenjivačkog suda:
    Zlatna arena za najbolji film
    Doručak na Plutonu (Breakfast on Pluto), Neil Jordan
    Priznanja međunarodnog ocjenjivačkog suda:
    Michel Bouquet za iznimnu izvedbu i kompleksnu studiju vršenja vlasti u filmu Šetač s Marsovih poljana (Le promeneur du champ de Mars), red. Robert Guediguian
    John Hilleot za redateljsko umijeće u njegovu genre filmu Uvjeti predaje (The Proposition) koji se bavi slabo poznatim aspektom australske povijesti.


  • Pjevajte nešto

    Armin

    54. PULSKI FILMSKI FESTIVAL
    12. - 21. srpnja 2007.


    Nagrade
    Velika zlatna arena za najbolji film:
    Živi i mrtvi, Kristijan Milić
    Zlatna arena za režiju:
    Kristijan Milić za režiju filma Živi i mrtvi
    Zlatna arena za scenarij:
    Ognjen Sviličić za scenarij filma Armin
    Zlatna arena za kameru:
    Dragan Marković i Mirko Pivčević za kameru u filmu Živi i mrtvi
    Zlatna arena za glazbu:
    Andrija Milić za glazbu u filmu Živi i mrtvi
    Zlatna arena za scenografiju:
    Tanja Lacko za scenografiju u filmu Pjevajte nešto ljubavno
    Zlatna arena za kostimografiju:
    Sanja Šeler za kostimografiju u filmu Pjevajte nešto ljubavno
    Zlatna arena za zvuk:
    Ivica Drnić, Damir Valinčić, Igor Fabris za zvuk u filmu Živi i mrtvi
    Zlatna arena za montažu:
    Goran Guberović za montažu u filmu Živi i mrtvi
    Zlatna arena za specijalne efekte:
    Goran Rukavina, Branko Repalust za secijalne efekte u filmu Živi i mrtvi
    Zlatna arena za glavnu mušku ulogu:
    Emir Hadžihafizbegović za glavnu mušku ulogu u filmu Armin
    Zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
    Nataša Dorčić za glavnu žensku ulogu u filmu Moram spavat', anđele
    Zlatna arena za mušku epizodnu ulogu:
    Borko Perić za ulogu u filmu Živi i mrtvi
    Zlatna arena za sporednu žensku ulogu:
    Olga Pakalović za ulogu u filmu Moram spavat', anđele
     
    Posebne nagrade
    Vjesnikova nagrada ''Breza'' za najbolje debitantsko ostvarenje:
    Livio Morosin za glazbu u filmu Moram spavat', anđele
    Vjesnikova nagrada Krešo Golik za životni doprinos filmskoj umjetnosti:
    Ante Peterlić
    Nagrada ''Oktavijan'' Hrvatskog društva filmskih kritičara za najbolji film:
    Armin
    Nagrada "Marijan Rotar" pojedincima ili ustanovama koji su podjednako svojim idejama i djelima spojili Pulu i film:
    Martin Bizjak
    Nagrada Fabijan Šovagović Hrvatskog društva filmskih redatelja za posebni glumački prinos hrvatskoj kinematografiji:
    Josip Marotti
    Nagrada "Zlatna vrata Pule“:
    Pjevajte nešto ljubavno, najviše glasova publike
     
    Priznanja međunarodnog ocjenjivačkog suda
    Posebna Zlatna Arena za umjetnički doseg:
    Ljubavne pjesme, Christophe Honoré
    Posebna Zlatna Arena za najboljeg redatelja:
    Jiři Menzel za film Služio sam engleskog kralja
    Posebna Zlatna Arena na najbolji film u međunarodnoj konkurenciji:
    Slani zrak, Alessandro Angelini


  • Ničiji sin

    Nije kraj

    55. PULSKI FILMSKI FESTIVAL
    19. - 26. srpnja 2008.


    Nagrade
    Velika zlatna arena za najbolji film:
    Ničiji sin, Arsen Anton Ostojić
    Zlatna arena za režiju:
    Arsen Anton Ostojić za režiju filma Ničiji sin
    Zlatna arena za scenarij:
    Miljenko Jergović, Goran Rušinović za scenarij filma Buick riviera
    Zlatna arena za kameru:
    Davorin Gecl za kameru u filmu Iza stakla
    Zlatna arena za glazbu:
    Mate Matišić za glazbu u filmu Ničiji sin
    Zlatna arena za scenografiju:
    Marijo Ivezić za scenografiju u filmu Nije kraj
    Zlatna arena za kostimografiju:
    Željka Franulović za kostimografiju u filmu Nije kraj
    Zlatna arena za zvuk na filmu:
    Damir Ključarić, Blaž Andračić za zvuk u filmu Ničiji sin
    Zlatna arena za montažu:
    Sandra Botica Brešan za montažu u filmu Nije kraj
    Zlatna arena za masku:
    Mojca Gorogranc za masku u filmu Kino Lika
    Zlatna arena za glavnu mušku ulogu:
    Alen Liverić za glavnu mušku ulogu u filmu Ničiji sin
    Zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
    Jadranka Đokić za glavnu žensku ulogu u filmu Iza stakla
    Zlatna arena za mušku epizodnu ulogu:
    Leon Lučev za ulogu u filmu Nije Kraj
    Zlatna arena za žensku epizodnu ulogu:
    Nada Gačešić-Livaković za ulogu u filmu Kino Lika
     
    Posebne nagrade
    Vjesnikova nagrada ''Breza'' za najbolje debitantsko ostvarenje:
    Areta Ćurković za glumu u filmu Kino Lika
    Vjesnikova Nagrada Krešo Golik za životni doprinos filmskoj umjetnosti:
    Radojka Tanhofer
    Nagrada "Fabijan Šovagović" Društva hrvatskih filmskih redatelja za glumca ili glumicu čije je djelovanje ostavilo trag u povijesti hrvatskoga filma:
    Vanja Drach
    Nagrada Marijan Rotar:
    Igor Galo
    Nagrada ''Oktavijan'' Hrvatskog društva filmskih kritičara za najbolji film:
    Ničiji sin
    Nagrada "Zlatna vrata Pule“:
    Nije kraj, najviše glasova publike
     
    Nagrade međunarodnog ocjenjivačkog suda
    Zlatna Arena za najbolju glavnu ulogu:
    Liu Weiwei za ulogu u filmu Vjeruj u ljubav
    Zlatna Arena za najboljeg redatelja:
    Happy-Go-Lucky, Mike Leigh
    Zlatna Arena za najbolji film:
    Dvostruka ljubav (La fille coupée en doux), Claude Chabrol


  • Metastaze

    Ljubavni život domobrana

    56. PULSKI FILMSKI FESTIVAL
    18. - 25. srpnja 2009.


    Nagrade
    Velika zlatna arena za najbolji film:
    Metastaze, Branko Schmidt
    Zlatna arena za režiju:
    Zvonimir Jurić i Goran Dević za režiju filma Crnci
    Zlatna arena za scenarij:
    Antonio Nuić za scenarij filma Kenjac
    Zlatna arena za kameru:
    Mirko Pivčević za kameru u filmu Kenjac
    Zlatna arena za glazbu:
    Srđan Gulić Gul za glazbu u filmu Kenjac
    Zlatna arena za scenografiju:
    Velimir Domitrović za scenografiju u filmu Ljubavni život domobrana
    Zlatna arena za kostimografiju:
    Doris Kristić za kostimografiju u filmu U zemlji čudesa
    Zlatna arena za ton:
    Dubravka Premar za ton u filmu Crnci
    Zlatna arena za montažu:
    Dubravno Slunjski za montažu u filmu Ljubavni život domobrana
    Zlatna arena za masku:
    Jasna Rosini za masku u filmu Metastaze
    Zlatna arena za glavnu mušku ulogu:
    Rene Bitorajac za glavnu ulogu u filmu Metastaze
    Zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
    Dijana Vidušin za glavnu žensku ulogu u filmu Ljubavni život domobrana
    Zlatna arena za mušku epizodnu ulogu:
    Nikša Butjer za ulogu u filmu Crnci
    Zlatna arena za žensku epizodnu ulogu:
    Lena Politeo za ulogu u filmu U zemlji čudesa
     
    Posebne nagrade
    Vjesnikova nagrada "Krešo Golik" za životni doprinos filmskoj umjetnosti:
    Relja Bašić
    Nagrada Mario Rotar:
    Miroslav Tatić
    Nagrada ''Kodak'':
    Mirko Pivčević za film Kenjac
    Nagrada Hypo banke:
    Branko Schmidt za film Metastaze
    Nagrada "Zlatna vrata Pule“:
    Vjerujem u anđele, najviše glasova publike
    Nagrada ''Oktavijan'' Hrvatskog društva filmskih kritičara za najbolji film:
    Kenjac, Antonio Nuić
    Nagrada Hrvatskog društva filmskih kritičara za najbolji dugometražni igrani film iz međunarodnog programa:
    Ljubavnici (Two Lovers), James Gray
    Nagrade Žirija mladih filmofila:
    Raj je zapadno, Costa Gavras
    Metastaze, Branko Schmidt


  • Neka ostane među nama

    Sedamdeset i dva dana

    57. PULSKI FILMSKI FESTIVAL
    17. - 24. srpnja 2010.


    Nagrade
    Velika zlatna arena za najbolji film:
    Neka ostane među nama, Rajko Grlić
    Zlatna arena za režiju:
    Rajko Grlić za režiju filma Neka ostane među nama
    Zlatna arena za scenarij:
    Nevio Marasović za scenarij filma The Show Must Go On
    Zlatna arena za kameru:
    Slobodan Trninić za kameru u filmu Neka ostane među nama
    Zlatna arena za glazbu:
    Alfi Kabiljo, Alan Bjelinski za glazbu u filmu Neka ostane među nama
    Zlatna arena za scenografiju:
    Ivo Hušnjak za scenografiju u filmu Neka ostane među nama
    Zlatna arena za kostimografiju:
    Zorana Meić za kostimografiju u filmu Šuma summarum
    Zlatna arena za ton:
    Srđan Krupjel za ton u filmu Neka ostane među nama
    Zlatna arena za montažu:
    Mato Ilijić za montažu u filmu Šuma summarum
    Zlatna arena za masku:
    Snježana Gorup za masku u filmu Sedamdeset i dva dana
    Zlatna arena za specijalne efekte:
    Tomislav Vujnović, Aleksandar Faraguna za efekte u filmu The Show Must Go On
    Zlatna arena za glavnu mušku ulogu:
    Rade Šerbedžija za glavnu mušku ulogu u filmu Sedamdeset i dva dana
    Zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
    Marija Škaričić za glavnu žensku ulogu u filmu Majka asfalta
    Zlatna arena za mušku epizodnu ulogu:
    Bogdan Diklić za ulogu u filmu Sedamdeset i dva dana
     
    Posebne nagrade
    Vjesnikova nagrada "Breza" za najbolje debitanta:
    Nevio Marasović, The Show Must Go On
    Nagrada Mario Rotar:
    Pulska publika
    Nagrada Hypo banke:
    Rajko Grlić, Neka ostane među nama
    Nagrada ''Zlatna vrata Pule'':
    Sedamdeset i dva dana, najviše glasova publike
    Nagrada ''Oktavijan'' Hrvatskog društva filmskih kritičara za najbolji film:
    The Show Must Go On, Nevio Marasović
    Nagrada Hrvatskog društva filmskih kritičara za najbolji dugometražni igrani film iz međunarodnog programa:
    The Ghostwriter (Pisac iz sjene), Roman Polanski
    Nagrada Hrvatskog društva filmskih kritičara za najbolji dugometražni igrani film iz sekcije manjinskih koprodukcija:
    Jasmila Žbanić, Na putu
     
    Nagrade za manjinske koprodukcije:
    Zlatna arena za režiju:
    Jasmila Žbanić, Na putu
    Zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
    Zrinka Cvitešić, Na putu
    Zlatna arena za glavnu mušku ulogu:
    Toni Grga, Ostavljeni
     
    Nagrade Žirija mladih filmofila:
    Međunarodni program:
    Samac, Tom Ford
    Hrvatski kratki igrani filmovi:
    Šampion, Kristijan Milić
    Sekcija manjinskih koprodukcija:
    Jasmila Žbanić, Na putu
    Nacionalni program:
    Danilo Šerbedžija, Sedamdeset i dva dana
     
    Nagrade žirija filmskih kritičara Europe i Mediterana (FEDEORA):
    Hrvatski kratki igrani film:
    Irena Škorić, 9. ožujak
    Manjinske koprodukcije:
    Adis Bakrač, Ostavljeni
    Nacionalni program:
    Rajko Grlić, Neka ostane među nama
     
    Nagrade Žirija međunarodnog programa:
    Najbolje glumačko ostvarenje:
    Sylvie Testud z ulogu u filmu Lourdes, Jessica Hausner
    Najbolji redatelj:
    Bertrand Tavernier, Princeza Montpensier
    Najbolji film:
    Pisac iz sjene, Robert Benmussi, Roman Polanski, Alain Sardeu


  • Kotlovina

    Ćaća

    58. PULSKI FILMSKI FESTIVAL
    9. - 23. srpnja 2011.


    Nagrade
    Velika zlatna arena za najbolji film:
    Kotlovina, Tomislav Radić
    Zlatna arena za režiju:
    Dalibor Matanić za režiju filma Ćaća
    Zlatna arena za scenarij:
    Tomislav Radić za scenarij filma Kotlovina
    Zlatna arena za kameru:
    Vanja Črnjul za kameru u filmu Ćaća
    Zlatna arena za glazbu:
    Dinko Appelt za glazbu u filmu Koko i duhovi
    Zlatna arena za scenografiju:
    Ivo Hušnjak za scenografiju u filmu Lea i Darija
    Zlatna arena za kostimografiju:
    Barbara Bourek za kostimografiju u filmu Lea i Darija
    Zlatna arena za ton:
    Frano Homen za ton u filmu Kotlovina
    Zlatna arena za montažu:
    Slaven Zečević za montažu u filmu Koko i duhovi
    Zlatna arena za masku:
    Ana Bulajić Črček za masku u filmu Lea i Darija
    Zlatna arena za specijalne efekte:
    Stanislav Tomić za specijalne efekte u filmu Jozef
    Zlatna arena za glavnu mušku ulogu:
    Draško Zidar za glavnu mušku ulogu u filmu Kotlovina
    Zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
    Mirela Brekalo Popović z glavnu žensku ulogu u filmu Kotlovina
    Zlatna arena za mušku epizodnu ulogu:
    Boris Buzančić za ulogu u filmu Kotlovina
    Zlatna arena za žensku epizodnu ulogu:
    Iva Mihalić za ulogu u filmu Ćaća
     
    Posebne nagrade
    Vjesnikova nagrada "Krešo Golik" za životni doprinos filmskoj umjetnosti:
    Vladimir Tadej
    Vjesnikova nagrada "Breza" za najbolje debitanta:
    Daniel Kušan, Koko i duhovi
    Nagrada Mario Rotar:
    Glas Istre
    Nagrada ''Zlatna vrata Pule'':
    Koko i duhovi, najviše glasova publike
    Nagrada «Vedran Šamanović»:
    Juraj Lerotić
    Nagrada ''Oktavijan'' Hrvatskog društva filmskih kritičara za najbolji film:
    Kotlovina, Tomislav Radić
    Nagrada Hrvatskog društva filmskih kritičara za najbolji dugometražni igrani film iz međunarodnog programa:
    Lars von Trier, Melankolija
    Nagrada Hrvatskog društva filmskih kritičara za najbolji dugometražni igrani film iz sekcije manjinskih koprodukcija:
    Neprijatelj, Dejan Zečević
     
    Nagrade za manjinske koprodukcije:
    Zlatna arena za kameru:
    Sven Pepeonik, Laku noć, gospođice
    Zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
    Polona Juh, Laku noć, gospođice
    Zlatna arena za režiju:
    Metod Pevec, Laku noć, gospođice
    Nagrade Žirija mladih filmofila:
    Međunarodni program:
    redatelji Im Sang-soo, Kućna pomoćnica i Giuseppe Capotondi, Dvostruki sat
    Hrvatski kratki igrani filmovi:
    Neda Radić, Room Service
    Sekcija manjinskih koprodukcija:
    Metod Pevec, Laku noć, gospođice
    Nacionalni program:
    Daniel Kušan, Koko i duhovi
    Nagrade žirija filmskih kritičara Europe i Mediterana (FEDEORA):
    Hrvatski kratki igrani film:
    Zima, Denis Lepur, Marko Stanić
    Manjinske koprodukcije:
    Neprijatelj, Dejan Zečević
    Nacionalni program:
    Ćaća, Dalibor Matanić
    Nagrade Žirija međunarodnog programa:
    Najbolje glumačko ostvarenje:
    Ekipa filma Circus Fantasticus
    Najbolji redatelj:
    Luca Guadagnini, Ja sam ljubav
    Najbolji film:
    Ashgar Farhadi, Nader i Simin se rastaju


  • Pismo ćaći

    Sonja i bik

    59. PULSKI FILMSKI FESTIVAL
    14. - 28. srpnja 2012.


    Nagrade
    Velika zlatna arena za najbolji film:
    Pismo ćaći, Damir Čučić
    Zlatna arena za režiju:
    Branko Schmidt za režiju filma Ljudožder vegetarijanac
    Zlatna arena za scenarij:
    Vlatka Vorkapić za scenarij filma Sonja i bik
    Zlatna arena za kameru:
    Dragan Ruljančić za kameru u filmu Ljudožder vegetarijanac
    Zlatna arena za glazbu:
    Stanko Kovačić, Ivanka Mazurkijević, Damir Martinović za glazbu u filmu Sonja i bik
    Zlatna arena za scenografiju:
    Ivana Škrabalo za scenografiju u filmu Ljudožder vegetarijanac
    Zlatna arena za kostimografiju:
    Slavica Šnur za kostimografiju u filmu Sonja i bik
    Zlatna arena za ton:
    Martin Semenčić za ton u filmu Pismo ćaći
    Zlatna arena za montažu:
    Hrvoje Mršić, Damir Čučić za montažu u filmu Pismo ćaći
    Zlatna arena za masku:
    Jasna Rosini za masku u filmu Ljudožder vegetarijanac
    Zlatna arena za glavnu mušku ulogu:
    Rene Bitorajac za glavnu mušku ulogu u filmu Ljudožder vegetarijanac
    Zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
    Ana Karić za glavnu žensku ulogu u filmu Noćni brodovi
    Zlatna arena za mušku epizodnu ulogu:
    Mate Gulin za ulogu u filmu Pismo ćaći
    Zlatna arena za žensku epizodnu ulogu:
    Olga Pakalović za ulogu u filmu Halimin put
     
    Posebne nagrade:
    Posebna Zlatna Arena za tehnološku inovaciju:
    Jozo Patljak, Slučajni prolaznik (za pionorsko uvođenje 3D tehnologije u hrvatsku kinematografiju)
    Nagrada "Breza" za najboljeg debitanta:
    Damir Čučić, Pismo ćaći
    Nagrada Mario Rotar:
    Duško Marušić-Ćiči
    Nagrada Hypo banke:
    Damir Čučić, Pismo ćaći
    Nagrada ''Zlatna vrata Pule'':
    Halimin put, najviše glasova publike
    Nagrada ''Oktavijan'' Hrvatskog društva filmskih kritičara za najbolji film:
    Branko Schmidt, Ljudožder vegetarijanac
    Nagrada "Vedran Šamanović":
    Darko Masnec
    Nagrada Hrvatskog društva filmskih kritičara za najbolji dugometražni igrani film iz međunarodnog programa:
    Ralph Finnes, Koriolan
    Nagrada Hrvatskog društva filmskih kritičara za najbolji dugometražni igrani film iz sekcije manjinskih koprodukcija:
    nije dodjeljena budući da niti jedan film nije osvojio prosječnu ocjenu višu od 3,5
    Nagrade za manjinske koprodukcije:
    Zlatna arena za scenarij:
    Srđan Dragojević, Parada
    Zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
    Hristina Popović, Parada
    Nagrade Žirija mladih filmofila:
    Međunarodni program:
    Alice Nellis, Savršeni dani
    Hrvatski kratki igrani filmovi:
    Brija, Luka Rukavina
    Sekcija manjinskih koprodukcija:
    Parada, Srđan Dragojević
    Nacionalni program:
    Arsen Anton Ostojić, Halimin put
    Nagrade žirija filmskih kritičara Europe i Mediterana (FEDEORA):
    Hrvatski kratki igrani film:
    Obid, Ivica Mušan
    Manjinske koprodukcije:
    Praktični vodič kroz Beograd s pjevanjem i plakanjem, Bojan Vuletić
    Nacionalni program:
    Ljudožder vegetarijanac, Branko Schmidt
    Posebno priznanje:
    Halimin put, Arsen Anton Ostojić
     
    Nagrade Žirija međunarodnog programa:
    Najbolje glumačko ostvarenje:
    Denis Podalydès
    Najbolji redatelj:
    Benoît Jacquot, Zbogom kraljice
    Najbolji film:
    Snjegovi Kilimandžara, Robert Guédiguian



  • Šuti

    Obrana i Zaštita

    60. PULSKI FILMSKI FESTIVAL
    13. - 27. srpnja 2013.


    Nagrade
    Velika zlatna arena za najbolji film:
    Obrana i Zaštita, Bobo Jelčić
    Zlatna arena za režiju:
    Bobo Jelčić za film Obrana i zaštita
    Zlatna arena za scenarij:
    Bobo Jelčić za film Obrana i zaštita.
    Zlatna arena za kameru:
    Erol Zupčević za kameru u filmu Obrana i zaštita
    Zlatna arena za glazbu:
    Jure Ferina i Pavle Miholjević za glazbu u filmu Šuti.
    Zlatna arena za scenografiju:
    Mario Ivezić za scenografiju u filmu Obrana i zaštita
    Zlatna arena za kostimografiju:
    Emina Kušan za kostimografiju u filmu Zagonetni dječak
    Zlatna arena za ton:
    Dubravka Premar za ton u filmu Šuti
    Zlatna arena za montažu:
    Slaven Zečević za montažu u filmu Šuti
    Zlatna arena za masku:
    Julijana Vušković za masku u filmu Šuti
    Zlatna arena za glavnu mušku ulogu:
    Bogdan Diklić za ulogu u filmu Obrana i zaštita
    Zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
    Nada Đurevska za ulogu u filmu Obrana i zaštita
    Zlatna arena za mušku epizodnu ulogu:
    Nikša Butijer za ulogu u filmu Svećenikova djeca
    Zlatna arena za žensku epizodnu ulogu:
    Lana Barić za ulogu u filmu Šuti
     
    Manjinske koprodukcije
    Zlatna Arena za najbolju manjinsku koprodukciju:
    Producentica Jelena Mitrović za film Krugovi redatelja Srdana Golubovića.
    Zlatna Arena za režiju:
    Srđan Golubović za film Krugovi
    Zlatna Arena za najbolju mušku ulogu:
    Leonu Lučevu za ulogu u filmu Krugovi redatelja Srdana Golubovića.
    Nagrada Breza za najboljeg debitanta:
    Tihana Lazović za žensku ulogu u filmu Šuti redatelja Lukasa Nole.
    Nagrada Hypo banke:
    Bobo Jelčić, Obrana i zaštita
    Nagrada "Zlatna vrata Pule“
    Kauboji, Tomislav Mršić, najviše glasova publike
     
    Nagrade ocjenjivačkog suda Međunarodnog programa
    Zlatna Arena za najbolje glumačko ostvarenje:
    Jirina Bohdalova za ulogu u filmu Zlatne godine redatelja Jirija Stracha
    Zlatna Arena za najboljeg redatelja:
    Bernardo Bertolucci za režiju filma Io e te
    Zlatna Arena za najbolji film:
    Jackie, Antoinette Beumer
    Posebno priznanje u sekciji međunarodnih kratkih filmova:
    Majka, Lukasz Ostalski
    Posebna pohvala u sekciji međunarodnih kratkih filmova:
    Poljubi me nježno, Anthony Schatteman
     
    Nagrade ocjenjivačkog suda Federacije filmskih kritičara Europe i Mediterana (FEDEORA)
    Diploma za najbolji film iz Programa kratkih igranih filmova:
    Kava s džemom redatelja Filipa Peruzovića.
    Diploma za najbolju manjinsku koprodukciju:
    Kad svane dan redatelja Gorana Paskaljevića.
    Diploma za  najbolji film u glavnoj sekciji Nacionalnog programa:
    Obrana i zaštita redatelja Bobe Jelčića.
    Nagrade ocjenjivačkog suda Hrvatskog društva filmskih kritičara
    Diploma najboljem filmu u sekciji manjinskih koprodukcija:
    Srđan Golubović za film Krugovi
    Nagrada Oktavijan:
    Bobo Jelčić za film Obrana i zaštita
    Diplome Žirija mladih filmofila
    Diploma za najbolji međunarodni film:
    Jackie
    Diploma za najbolji međunarodni kratki film:
    Voda
    Diploma za najbolji film u glavnoj sekciji:
    Nevio Marasović  za film Vis – a – Vis
    Diploma za najbolji film u sekciji manjinskih koprodukcija:
    Michaela Kezele za film Najljepša je zemlja moja
    Diploma za najbolji kratki film:
    Filip Peruzović za film Kava s džemom
    Nagrade doFuraj svoj film!
    A4 papirko autorskog tima Dobre ideje.
    Nagrada Marijan Rotar:
    Armando Debeljuh
    Nagrada postprodukcijske usluge Teleking:
    Zagreb Cappuccino,  Vanja Sviličić 


  • Kosac

    Broj 55

    61. PULSKI FILMSKI FESTIVAL
    12. - 26. srpnja 2014.


    Nagrade
    Velika zlatna arena za najbolji film:
    Broj 55, Kristijan Milić
    Zlatna arena za režiju:
    Kristijan Milić za režiju filma Broj 55
    Zlatna arena za scenarij:
    Ivan Pavličić za scenarij filma Broj 55
    Zlatna arena za kameru:
    Branko Linta za kameru u filmu Kosac
    Zlatna arena za glazbu:
    Luka Zima za glazbu u filmu Zagreb Cappuccino
    Zlatna arena za scenografiju:
    Damir Gabelica za scenogragiju u filmu Broj 55
    Zlatna arena za kostimografiju:
    Vedrana Rapić za kostimografiju u filmu Broj 55
    Zlatna arena za specijalne efekte:
    Branko Repalust i Kristijan Mršić za efekte u filmu Broj 55
    Zlatna arena za montažu:
    Veljko Segarić za mntažu u filmu Broj 55
    Zlatna arena za masku:
    Ana Bulajić Črček za masku u filmu Broj 55
    Zlatna arena za glavnu mušku ulogu:
    Ivo Gregurević za ulogu u filmu Kosac redatelja Zvonimira Jurića
    Zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
    Areta Ćurković za ulogu u filmu Happy Endings redatelja Darka Šuvaka
    Zlatna arena za mušku epizodnu ulogu:
    Igor Kovač za ulogu u filmu Kosac redatelja Zvonimira Jurića
    Zlatna arena za žensku epizodnu ulogu:
    Anita Matić Delić za ulogu u filmu Happy Endings redatelja Darka Šuvaka
    Nagrada publike za najbolji film iz programa Dizalica:
    Samo ni za čije oči, Tali Barda
    Nagrada publike za najbolji film iz programa Pulica:
    Najbolji dugometražni film:
    Karstenovi i Petrini zimski praznici, Aren Lindtner Naess
    Najbolji kratkometražni film:
    Zec i jelen, Peter Vacz
    Diploma Žirija mladih filmofila za najbolji kratki film hrvatskog programa
    Ko da to nisi ti, Ivan Sikavica
    Nagrade ocjenjivačkog suda Međunarodnog programa
    Zlatna Arena za najbolji dugometražni film :
    Betonska noć, Pirjo Honkasalo
    Posebno priznanje:
    Luda ljubav, Jessica Hausner
    Zlatna Arena za najbolji kratkometražni film:
    Uljana svjećica, Hu Wei
    Nagrada Oktavijan Hrvatskog društva filmskih kritičara:
    Kosac, Zvonimir Jurić
    Nagrada "Zlatna vrata Pule“:
    Šegrt Hlapić, Silvije Petranović, najviše glasova publike


  • Ti mene nosiš

    Zvizdan

    62. PULSKI FILMSKI FESTIVAL
    18. - 25. srpnja 2015.


    Nagrade
    Velika zlatna arena za najbolji film:
    Zvizdan, Dalibor Matanić
    Zlatna arena za režiju:
    Dalibor Matanić redatelj filma Zvizdan
    Zlatna arena za scenarij:
    Josip Mlakić za senarij filma Imena višnje
    Zlatna arena za kameru:
    Mario Oljača za kameru u filmu Ti mene nosiš
    Zlatna arena za glazbu:
    Teho Teardo za glazbu u filmu Ti mene nosiš
    Zlatna arena za scenografiju:
    Ivan Veljača za scenografiju u filmu Takva su pravila
    Zlatna arena za montažu:
    Vesna Lažeta i Hrvoje Mršić za film Imena višnje
    Zlatna arena za kostimografiju:
    Ana Savić Gecan za kostimografiju u filmu Zvizdan
    Zlatna arena za specijalne efekte u filmu:
    Branko Repalust za film Svinjari
    Zlatna arena za vizualne efekte u filmu:
    Zoran Čulić i Nebojša Rogić za film Ti mene nosiš
    Zlatna arena za oblikovanje zvuka:
    Martin Semenčić za film Rakijaški dnevnik
    Zlatna arena za masku:
    Mojca Gorogranc Petrushevska za film Ljubav ili smrt
    Zlatna arena za glavnu mušku ulogu:
    Emir Hadžihafizbegović za ulogu u filmu Takva su pravila
    Zlatna arena za glavnu žensku ulogu:
    Tihana Lazović za ulogu u filmu Zvizdan
    Zlatna arena za najbolju sporednu mušku ulogu:
    Dado Ćosić za ulogu u filmu Zvizdan
    Zlatna arena za najbolju sporednu žensku ulogu:
    Nives Ivanković za ulogu u filmu Zvizdan
    Nagrada Breza za najboljeg debitanta:
    Helena Beljan za ulogu u filmu Ti mene nosiš
    Zlatna Arena za najbolji film manjinske hrvatske koprodukcije:
    Ničije dijete, Vuk Ršumović
    Zlatna arena za režiju filma manjinske hrvatske koprodukcije:
    Vuk Ršumović za film Ničije dijete
    Zlatna arena za glumačko ostvarenje u filmu manjinske hrvatske koprodukcije:
    Denis Murić za ulogu u filmu Ničije dijete
    Nagrada ocjenjivačkog suda studentskog programa:
    Ljeto bez mjeseca, Stefan Ivančić
    Nagrada ocjenjivačkog suda za najbolji kratki film hrvatskog programa:
    Malo više kiše, Marko Dugonjić
    Nagrada ocjenjivačkog suda programa Susjedi i prijatelji:
    Koza, Ivan Ostrochovský
    Nagrada publike za najbolji dugometražni film iz programa Pulica:
    Nevidljivi dječak, Gabriele Salvatores

    Nagrade ocjenjivačkog suda Međunarodnog programa
    Zlatna Arena za najbolji dugometražni film:
    Pored mene, Stevan Filipović
    Posebno priznanje:
    Koza, Ivan Ostrochovský
    Nagrada Oktavijan Hrvatskog društva filmskih kritičara:
    Zvizdan, Dalibor Matanić
    Nagrada "Zlatna vrata Pule“:
    Bit ćemo prvaci svijeta, Darko Bajić


  • S one strane

    Sve najbolje

    63. PULSKI FILMSKI FESTIVAL
    9. - 16. srpnja 2016.


    Nagrade
    Velika zlatna arena za najbolji film:
    S one strane, Zrinko Ogresta
    Zlatna arena za režiju:
    Zrinko Ogresta za film S one strane
    Zlatna arena za scenarij:
    Mate Matišić i Zrinko Ogresta za film S one strane
    Zlatna arena za kameru:
    Tamara Cesarec za film Narodni heroj Ljiljan Vidić
    Zlatna arena za glazbu:
    Rundek Cargo Trio za film Generacija ’68
    Zlatna arena za scenografiju:
    Željka Burić za film Sve najbolje
    Zlatna arena za montažu:
    Tomislav Pavlic za film S one strane
    Zlatna arena za kostimografiju:
    Ivana Zozoli Vargović za film Sve najbolje
    Zlatna arena za vizualne efekte:
    Saša Budimir, Ratimir Rakuljić i Lada Skorin za film Sve najbolje
    Zlatna arena za oblikovanje zvuka:
    Martin Semenčić i Ivan Zelić za film S one strane
    Zlatna arena za masku:
    Slavica Šnur za film Narodni heroj Ljiljan Vidić
    Zlatna arena za najbolju glavnu mušku ulogu:
    Lazar Ristovski za ulogu Žarka u filmu S one strane
    Zlatna arena za najbolju glavnu žensku ulogu:
    Ksenija Marinković za ulogu Vesne u filmu S one strane
    Zlatna arena za najbolju sporednu mušku ulogu:
    Goran Navojec za ulogu Ljube u filmu Sve najbolje
    Zlatna arena za najbolju sporednu žensku ulogu:
    Tena Nemet Brankov za ulogu Nike u filmu Trampolin
    Nagrada Breza za najboljeg debitanta:
    Renata Pokupić za ulogu Brankice u filmu Sve najbolje
    Zlatna arena za najbolji film manjinske hrvatske koprodukcije:
    Dobra žena, Mirjana Karanović
    Zlatna arena za režiju filma manjisnke hrvatske koprodukcije:
    Vrapci, Rúnar Rúnarsson
    Zlatna arena za glumačko ostvarenje u filmu manjinske hrvatske koprodukcije:
    Vedran Živolić za ulogu Lazara u filmu Lazar
    Nagrada ocjenjivačkog suda studentskog programa:
    Ljubav, Boya Harizanova
    Nagrada ocjenjivačkog suda za najbolji kratki film hrvatskog programa:
    Cvijeće, Judita Gamulin
    Nagrada ocjenjivačkog suda programa Susjedi i prijatelji:
    Nezakonito, Adrian Sitaru
    Nagrada publike za najbolji dugometražni film iz programa Pulice:
    Mali gangster, Arne Toonen

    Nagrade ocjenjivačkog suda Međunarodnog programa
    Zlatna arena za najbolji dugometražni film:
    Nezakonito, Adrian Sitaru
    Posebno priznanje:
    Tramontana, Vatche Boulghourjian
    Nagrada OKTAVIJAN Hrvatskog društva filmskih kritičara:
    S one strane, Zrinko Ogresta
    Nagrada "Zlatna vrata Pule":
    Lazar, Svetozar Ristovski

+ -
image

Lokacije

14 festivalskih lokacija

Opširnije
predsjednica hr

Min kulture logo

GRAD PULA LOGO

zupanijodjelzakulturu
CROATIAOSIGURANJE